Wigry wydostały się ze strefy spadkowej

facebook.com

Wigry Suwałki poza strefą spadkową. Klub z Bieguna Północy w końcu wygrał i dzięki temu opuścił „czerwone miejsca”.

W meczu 14. kolejki Fortuna I ligi piłkarze Wigier Suwałki pokonali Odrę Opole 1:0 i awansowali na piętnaste miejsce w tabeli. Jedyna bramka padła już w ósmej minucie, a autorem został Kamil Sabiłło. 25-letni napastnik ma już trzy ligowe trafienie w tym sezonie. Dla podopiecznych Pawła Cretti to pierwsza wygrana od siedmiu spotkań bez zwycięstwa. Natomiast Autsajder rozgrywek mógł ten mecz zremisować, lecz cztery minuty przed końcem spotkania Dominik Kąkolewski obronił rzut karny, wykonywany przez Szymona Skrzypczaka.

W następnej serii spotkań Wigry zagrają w Jastrzębiu-Zdroju (22 października), a Odra podejmie Stal Mielec (24 października). W tabeli Wigry z piętnastoma punktami zajmują piętnastą pozycję, a Odra z siedmioma oczkami na koncie zamyka tabelę.

18.10.2019 roku, godz. 18:00Wigry Suwałki – Odra Opole 1:0
Kamil Sabiłło 8′
żółte kartki: Łukasz Sosnowski, Michał Król – Miłosz Trojak, Thijs Timmermans, Szymon Skrzypczak, Mateusz Wypych

składy obydwu drużyn

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski – Grzegorz Aftyka, Dawid Sołdecki, Arkadiusz Najemski, Konrad Matuszewski, Michał Król, Joel Huertas, Łukasz Sosnowski (91. Abdoulaye Diallo), Szymon Łapiński (73. Bartosz Olszewski), Robert Bartczak, Kamil Sabiłło (87. Adrian Piekarski).

Odra Opole: Kacper Rosa Tomas Mikinić, Mateusz Kamiński, Mateusz Wypych, Bartłomiej Wdowik, Thijs Timmermans. Miłosz Trojak, Patryk Janasik, Krzysztof Janus, Sebastian Bonecki, Szymon Skrzypczak.