2:0 z Nową Zelandią to 3 zwycięstwo Urugwajczyków w grupie C pieczętujące ich awans do 1/8 finału Mundialu U-20 w Polsce.

Obie reprezentacje były pewne awansu do 1/8 finału, ale sprawa pierwszego miejsca pozostawała otwarta. Faworytem była drużyna z Ameryki Południowej i było to widać. Urugwajczycy wykreowali aż 20 sytuacji bramkowych, ale wykorzystali tylko dwie. Pierwszą bramkę w spotkaniu widzieliśmy dopiero przed przerwą. Emiliano Ancheta z prawej strony boiska posłał płaskie podanie w pole karne, a te Darwin Nunez pewnie zamienił na bramkę na 1:0 dla Urugwaju.

Kropkę nad “I” kadra Urugwaju U-20 w 5 minucie doliczonego czasu drugiej połowy. Urusi przeprowadzili kontrę 3 na 3, pobawili się przed polem karnym i ostatecznie rezerwowy Paul Rodriguez, po podaniu Emiliano Gomeza, zdobył bramkę na 2:0 ustalającą wynik spotkania.

Urugwaj wychodzi z grupy z pierwszego miejsca i czeka w 1/8 finału na trzecią drużynę z grupy A, B lub F, w zależności od rankingu drużyn z 3. miejsca. Nowa Zelandia kończy grupę C na 2. miejscu i o ćwierćfinał zmierzy się na Stadionie Widzewa z Kolumbią.

29.05.19, grupa C, Stadion Widzewa (Łódź)
Nowa Zelandia – Urugwaj 0:2 (0:1)
Nunez 40′, Rodriguez 90+5′

Nowa Zelandia: Brown – Wilkins, Pijnaker (Singh 77′), Stanger (Stensness 46′), Schnell – Wooldridge, Zwetsloot (Bell 9′) – Ebbinge, Van Den Hoven, Conroy – Mata

Urugwaj: Israel – Elizalde, Mendez, Araujo, Ancheta – Sanabria, Barrios – Gomez, Chacon (Acevedo 83′), Boselli (Rodriguez 90+1′) – Nunez (Schiappacasse 66′)

Żółte kartki: Van Den Hoven 87′
Sędzia: Adham Makhadmeh (Jordania)