Łączy Nas Piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski do lat 20 zremisowała z Norwegią (1:1) w meczu towarzyskim rozegranym w Bytowie.

Podopieczni Jacka Magiery dziś rozegrali kolejny mecz towarzyski, tym razem rywalem biało-czerwonych była Norwegia. Polacy przed tym spotkaniem byli podbudowani ostatnim zwycięstwem 5:1 ze Szwajcarią.

Pierwsi w tym meczu zaatakowali biało-czerwoni. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Kamil Piątkowski, ale strzelił bardzo niecelnie. Bliżej zdobycia bramki w 7. minucie był Michał Rakoczy, który otrzymał podanie od Dawida Kurminowskiego i uderzył tuż obok bramki. Następną okazję w tym spotkaniu stworzyli sobie Norwegowie. Tobias Christensen dośrodkował w pole karne, tam z woleja uderzył Erik Botheim jednak Bartosz Mrozek popisał się dobrą interwencją. Chwilę później na prowadzenie mogli wyjść podopieczni Jacka Magiery. Tymoteusz Puchacz dośrodkował z rzutu rożnego, a tuż nad bramką główkował Mateusz Bondarenko. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy stuprocentową okazję miał Dawid Kurminowski, lecz w sytuacji sam na sam strzelił w bramkarza. W końcowych minutach pierwszej połowy jeszcze jedną okazję mieli Norwegowie, ale Christensen uderzył tuż nad bramką i do przerwy Polska remisowała z Norwegią 0:0.

W 57. minucie reprezentację Polski na prowadzenie mógł wyprowadzić Michał Skóraś, ale po jego strzale piłkę pewnie złapał Mads Christiansen. Chwilę później sędzia wskazał na wapno, co oznaczało rzut karny dla reprezentacji Norwegii po tym jak Jakub Bednarczyk sfaulował Christensena. Do jedenastki podszedł Markus Solbakken i pewnym uderzeniem w środek bramki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Blisko zdobycia gola wyrównującego był Łukasz Poręba, który strzelał z rzutu wolnego, lecz Christiansen kapitalnie interweniował. Polacy napierali i w końcu udało im się doprowadzić do remisu w doliczonym czasie gry. Poręba dośrodkował z rzutu rożnego, futbolówkę głową przedłużył Karol Czubak, a do pustej bramki skierował ją Kurminowski.

Ostatecznie Polska zremisowała z Norwegią 1:1 i po tym spotkaniu można czuć niedosyt, bo podopieczni Jacka Magiery mieli zdecydowanie więcej okazji niż rywale i gdyby byli bardziej skuteczni to mogliby uzyskać lepszy wynik.