T-ME: Pogoń Szczecin – Lech Poznań LIVE! Bramka Arajuuriego w końcówce daje remis!

Ostatnim sobotnim meczem 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy jest pojedynek trzeciej z siódmą drużyną w tabeli. Nikt nie ukrywa w Poznaniu, że celem jest gra w europejskich pucharach. Jeżeli Lech chce sobie ułatwić start rundy wiosennej to musi pokonać Pogoń. Wtedy miałby już ośmiopunktową przewagę nad “Portowcami”. Mając jednak w pamięci ostatni mecz tych drużyn w Szczecinie z lutego poprzedniego roku, gdy Pogoń wygrała 5:1 nie można skreślać gospodarzy.

POGOŃ SZCZECIN – LECH POZNAŃ 1:1

3′ Marcin Robak

90+4′ Paulus Arajuuri

SKŁADY

Pogoń: Radosław Janukiewicz – Ricardo Nunes (Hubert Matynia 69′), Wojciech Golla, Hernani, Adam Fraczcząk (Sebastian Rudol 30′) – Vladimirs Kamess (Takuya Murayama 63) , Rafał Murawski, Maksymilian Rogalski – Marcin Robak, Łukasz Zwoliński

Lech: Maciej Gostomski – Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Łukasz Trałka, Darko Jevtić – Dariusz Formella (Gergo Lovrencsics 46′), Dawid Kownacki (Szymon Pawłowski 60′), Kasper Hamalainen – Vojo Ubiparip (David Holman 71′)

KONIEC MECZU! 1:1!

90+3′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ARAJUURI NA 1:1!!! A JEDNAK!

90′ Cztery minuty doliczone.

88′ Jeszcze strzał Jevticia z dystansu, ale podsumowuje ono wcześniejsze próby Lecha.

86′ Marcin Robak przez chwilę pokazał swoje umiejętności, piętką podając do kolegi i oszukując dwóch rywali.

82′ Zwoliński wrócił na boisko.

81′ Zwoliński ucierpiał w starciu z Arajuurim i musiał zejść z boiska.

80′ Mądrze stara się kontrolować grę Pogoń. Lech ma coraz mniej czasu na doprowadzenie do remisu.

76′ Kwadrans do końca i raczej nic nie zapowiada się na zmianę wyniku.

75′ Żółta kartka dla Sebastiana Rudola za faul na Kasperu Hamalainienie. To czwarta kartka w tym sezonie dla Rudola i będzie pauzował w następnym meczu.

72′ Tym razem Darko Jevtić zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale tak jak koledzy poprzednio bardzo przestrzelił.

71′ Ostatnia zmiana w Lechu. David Holman za Vojo Ubiparipa.

70′ Żółta kartka dla Darko Jevticia.

69′ Ostatnia zmiana w Pogoni. Hubert Matynia za Ricardo Nunesa.

68′ Tym razem próba Pawłowskiego. Jednak Janukiewicz po raz kolejny pewnie chwyta piłkę.

65′ Hamalainen strzelił z dystansu, ale trochę ponad bramką!

63′ Zmiana w Pogoni Szczecin. Takuya Murayama wszedł za Vladimirsa Kamessa.

59′ Żółta kartka dla Dawida Kownackiego za faul na Vladimirsie Kamessie. Po chwili Kownackiego zmienił Szymon Pawłowski.

55′ Tym razem to Kamess spróbował uderzyć ale… no ale, lepiej zapomnieć o tym strzale.

54′ Strzał Vojo Ubiparipa, ale pewnie broni Janukiewicz.

53′ Janukiewicz po raz kolejny ratuje Pogoń, tym razem po błędzie Nunesa. Piłka wybita w ostatniej chwili spod nóg Lovrencsicsa.

48′ Ponownie wrzutka z prawej strony Lovrencsicsa, ale strzał głową Hamalainena zdecydowanie za słaby, by pokonać Janukiewicza.

46′ Świetna wrzutka Kędziory wybita przez Janukiewicza.

46′ Zaczynamy drugą połowę! Za Dariusza Formellę wchodzi Gergo Lovrencsics

45+1′ Koniec pierwszej połowy. Pogoń prowadzi z Lechem 1:0 po golu Robaka w 3′ minucie.

45+1′ Minuta doliczona.

45′ Rogalski uderza z dystansu, a Gostomski z trudem, ale broni.

43′ Murawski wywalczył rzut rożny. Henriquez wybija piłkę po dośrodkowaniu Nunesa.

40′ Strzał z dystansu Ubiparipa, ale po rykoszecie stracił na sile  i piłka poszła na rzut rożny. Kolejna wrzutka Jevticia i piłka ponownie ląduje w rękach Janukiewicza.

38′ Janukiewicz świetnie broni strzał Formelli z 20 metra!

36′ Robak bliski podwyższenia wyniku! Po rzucie wolnym Robak uderzył blisko pola karnego, ale trafił w Zwolińskiego, a piłka powędrowała obok bramki.

35′ Arajuuri fauluje Robaka blisko pola karnego. Okazja do wrzutki dla Pogoni.

34′ Akcja Pogoni, ale do wrzutki Danielaka nie doszedł Kamess.

30′ Wymuszona zmiana w Pogoni Szczecin. Za Adama Frączczaka wchodzi Sebastian Rudol.

29′ Żółta kartka dla Vladimirsa Kamessa

24′ Żółta kartka dla Formelli za próbę wymuszenia karnego.

23′  Mamy rzut wolny dla Lechii i dobrą wrzutkę na Kędziorę, który groźnie uderzył głową, ale Janukiewicz jeszcze lepiej obronił. Sędzia pokazuje jednak spalony.

22′ Po dobrze zapowiadającym się początku mamy słaby okres gry. Zarówno Pogoń jak i Lech nie potrafią skonstruować skutecznej akcji.

20′ Kolejny rzut rożny dla Lecha. Tym razem już lepiej wykonany przez Jevticia, ale pewnie piłkę złapał Janukiewicz.

17′ Formella pada przed polem karnym po dobrej akcji Lecha, ale sędzia Musiał pokazuje, że nic nie było.

15′ Kędziora dobrze rozegrał prawą stroną akcję z Formellą, ale jego wrzutka w pole karne wybite na aut. Po chwili próbował wrzucać też Hamalainen, ale jego zagranie wybite na rzut rożny. Ten zakończony tak jak dwa poprzednie, nieskutecznie.

11′ Drugi rożny z rzędu zakończony tak samo niemal jak poprzedni. Po chwili z kontrą ruszył Frączczak, ale niedokładnie zagrał do Kamessa.

10′ Próba akcji Lecha, ale zagranie Luisa Henrigueza w pole karne wybite na rzut rożny. Jevtić podszedł do piłki, ale słabo wykonał stały fragment. Po chwili Kownacki wywalczył kolejny corner.

6′ Gdy Pogoń pierwsza obejmowała prowadzenie w tym sezonie to zazwyczaj wygrywała. Dzisiaj będzie podobnie?

3′ GOOOOOOOOOOOOOOL! ŚWIETNIE WYKORZYSTANY STAŁY FRAGMENT I BRAMKA MARCINA ROBAKA!

2′ Żółta kartka dla Łukasza Trałki za faul na Murawskim.

2′ To właśnie wspomniany wcześniej Formella oddał pierwszy strzał w tym meczu, ale niecelny.

0′ Mamy pierwszy gwizdek!

0′ Sędzią jest Tomasz Musiał z Krakowa.

0′ Piłkarze wychodzą już na boisko przy hymnie Pogoni Szczecin!

0′ Formella dzisiaj znowu da o sobie znać?

Dariusz Formella w 1. składzie @lechpoznan. Formella to 4. najefektywniejszy zawodnik w lidze. Strzela bądź asystuje co 96 minut. — EkstraStats (@EkstraStats) luty 14, 2015