W meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy ostatni zespół ligowej tabeli Zawisza Bydgoszcz uległ na własnym stadionie Górnikowi Zabrze 1:2.

Początek spotkania świetnie ułożył się dla przyjezdnych. W 6. minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Łukasza Madeja piłkę do siatki strzałem głową skierował Bartosz Iwan.
Od tego momentu na boisku rządzili jednak gospodarze, którzy rzucili się do ataku w celu jak najszybszego odrobienia strat. Swoje okazje mieli przede wszystkim Mica i Rafael Porcellis, ale ich strzały były niecelne.
Do remisu udało się Zawiszy doprowadzić w 24. minucie. W roli głównej wystąpili Polacy, co w przypadku bydgoskiego zespołu nie jest zbyt oczywiste. Sebastian Ziajka zagrał precyzyjne prostopadłe podanie do Kamila Drygasa, a ten wyszedł sam na sam z Pavelsem Steinborsem i wyrównał stan meczu.
Podopieczni Mariusza Rumaka wciąż napierali. Zepchnięci do defensywy zabrzanie nie bardzo mieli pomysł na grę i ograniczali się do przeszkadzania rywalom w ich atakach. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się w nieco wolniejszym tempie. Gra toczyła się głównie w środku pola, a w poczynaniach obydwu zespołów było sporo niedokładności.
W końcu przebudzili się piłkarze Górnika. W 69. minucie oddali trzy strzały w jednej akcji, ale każde z uderzeń zostało zablokowane przez bydgoskich obrońców.
Pięć minut później nie byli oni już w stanie zapobiec utracie gola. Znów asystował Madej, a strzałem z dystansu popisał się Robert Gergel.
Od tego momentu Zawisza próbował przejąć inicjatywę, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Zabrzanie skutecznie blokowali dostępu do własnej bramki i dowieźli trzy punkty do końca. Bydgoszczanie zanotowali trzecią z kolei porażkę i pozostają na ostatnim miejscu w tabeli.

Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze 1:2 (1:1)
Gol 0:1 – 6′ – Bartosz Iwan
Gol 1:1 – 24′ – Kamil Drygas
Gol 1:2 – 74′ – Robert Gergel