Szykuje się huczny rozwód. Dwaj kadrowicze na wylocie!

Kamil Chmielewski

Artur Boruc i Łukasz Teodorczyk mogą na jakiś czas pożegnać się z reprezentacyjną koszulką. Jak informuje “Przegląd Sportowy”, obaj zawodnicy prawdopodobnie nie otrzymają powołania na listopadowe spotkanie eliminacyjne przeciwko Rumunii. Doniesienia medialne to pokłosie afery, która miała miejsce w trakcie ostatniego zgrupowania kadry narodowej.

Po trzech kolejkach eliminacji do mistrzostw świata w Rosji, reprezentacja Polski zajmuje drugie miejsce w grupie E, ustępując jedynie Czarnogórze, która podobnie jak my, zgromadziła na swoim koncie siedem “oczek”. Mimo dwóch ostatnich zwycięstw atmosfera wokół kadry nie jest najlepsza. Gra, a szczególnie koncentracja podopiecznych Adama Nawałki pozostawia wiele do życzenia.

Powodem niedyspozycji kilku kadrowiczów może być mało profesjonalne zachowanie w trakcie niedawno zakończonego zgrupowania. W tej sprawie doszło już do spotkania prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka z selekcjonerem, Adamem Nawałką, po którym sternik polskiej piłki zapewnił, że co do zachowania kilku zawodników zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o Łukasza Teodorczyka i Artura Boruca.

Bramkarz Bournemouth może pożegnać się z reprezentacją na dobre. Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy takowy wyskok doświadczonego goalkeepera. Problemy mieli z nim również Leo Benhakker czy Franciszek Smuda, który usunął Boruca z kadry na dobre.

Według informacji “PS”, selekcjoner może zrezygnować też z usług Łukasza Tedorczyka. Gazeta ujawnia, że jeden z mniej doświadczonych zawodników rzekomo przesadził z alkoholem co skutkowało tym, że zwymiotował w jednym z hotelowych pokoi. Następnego dnia ten sam zawodnik pojawił się na konferencji prasowej, podczas której nie wyglądał “zbyt dobrze”.

Kolejne spotkania reprezentacja Polski rozegra 11 i 14 listopada kolejno z Rumunią w ramach eliminacji do mistrzostw świata oraz towarzysko ze Słowenią.

2 thoughts on “Szykuje się huczny rozwód. Dwaj kadrowicze na wylocie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi