W pierwszym meczu 1/4 Ligi Europy Benfica wygrała z Eintrachtem Frankfurt 4:2. Dla gospodarzy 3 bramki zdobył Joao Felix, a jedną Ruben Dias. Dla gości trafili Jović i Paciencia.

W ćwierćfinale los skojarzył ze sobą drużynę z Portugalii Benficę oraz Eintracht Frankfurt. Lizbończycy w poprzedniej rundzie pokonali po dogrywce zespół Dinama Zagrzeb. Piłkarze Eintrachtu zaś poradzili sobie z Interem będąc zespołem lepszym. Gola na wagę awansu zdobył wówczas Luka Jović. Serb łączy oba kluby, bowiem jest on wypożyczony do Eintrachtu właśnie z zespołu grającego na Estadio da Luz. W 21. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Joao Felix, który pewnym strzałem pokonał Trappa.  Kilka minut przed przerwą goście zdobyli bardzo ważną bramkę w kontekście rewanżu. Podanie Rebicia wykorzystał Luka Jović, dla którego było to 8. trafienie w tym sezonie. Radość z remisu nie trwała długo kilkanaście sekund później drugiego gola w tym meczu zdobył Joao Felix. Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę przedłużył Felix, a do pustej bramki skierował ją Ruben Dias. Już w 54. minucie było 4:1, podanie z lewej strony boiska a hattricka kompletuje Felix. W 72. minucie gościom udało się strzelić gola, dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Paciencia, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko.  Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Benfica wygrała 4:2. Eintracht mimo porażki nie jest na straconej pozycji przed rewanżem u siebie. Kluczową rolę mogą odegrać bramki zdobyte w Lizbonie.