Roman Abramowicz został otruty? “Doznawał symptomów”

www.skysports.com

www.skysports.com


Długoletni właściciel Chelsea FC, Roman Abramowicz, mógł zostać otruty.

Po pokojowej konwencji która odbyła się w Kijowie, Abramowicz wraz z innymi oligarchami oraz ukraińskimi negocjatorami, “doznawali symptomów otrucia”.

Tę szokującą informację podał na Twitterze Max Colchester, korespondent amerykańskiego Wall Street Journal. “Roman Abramowicz, wraz z Ukraińskimi negocjatorami pokoju, doznał potencjalnych symptomów otrucia” – podał Colchester.


Według zebranych przez WSJ informacji, zauważonymi objawami były “zaczerwienienie oczu, ciągłe łzawienie oraz schodzącą skórę na rękach i twarzy”. Wszystko zaczęło się po spotkaniu dotyczącym rozmów pokojowych wobec konfliktu w Ukrainie, które miało miejsce w Kijowie na początku marca.

Roman Abramowicz był jednym z kilku rosyjskich oligarchów obecnych na tym spotkaniu. Zarówno u pozostałych, jak i również ukraińskich negocjatorów pokojowych, zauważono te same objawy. Według ekspertów, nie jest wiadome czy było to otrucie biologiczne czy chemiczne.

Jak powiedział Christo Grozev, który był zaangażowany w śledztwo dot. otrucia opozycyjnego rosyjskiego polityka, Alekseja Nawalnego, “to było tylko ostrzeżenie.”

Na szczęście, życiu i zdrowiu ani Abramowicza, ani reszty uczestników spotkania, nic nie grozi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.