Liga Mistrzów

Rollercoaster w Gelsenkirchen, City górą nad Schalke!

Już po losowaniu par 1/8 finału wydawało się, że Manchester City trafił na najwygodniejszego możliwego rywala. Słaby sezon Schalke w Bundeslidze zwiastował łatwą przeprawę dla mistrza Anglii i szybkie skończenie dwumeczu już w pierwszym starciu. Tak się jednak nie stało. The Citizens pokonują ekipę z Gelsenkirchen 3:2, po ekscytującym, pełnym zwrotów akcji meczu, ale ostatnie co można powiedzieć to to, że była to bułka z masłem. Bramki zdobywali Nabil Bentaleb dla Schalke, a dla City Aguero, Sane i Sterling.

Już w 18. minucie Sergio Aguero otworzył wynik spotkania. David Silva przejął piłkę po fatalnym podaniu bramkarza Schalke, zgrał ją do Argentyńczyka a ten z największym luzem wpakował piłkę do bramki. Ku uciesze kibiców zgromadzonych na stadionie, ich ulubieńcom udało się wyrównać. Analiza systemu VAR wykazała, że Otamendi pomagał sobie ręką we własnym polu karnym, więc sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Nabil Bentaleb i Schalke szybko odrobiło straty.

Tuż przed końcem pierwszej połowy błąd popełnił Fernandinho, popełniając faul we własnej szesnastce. Do piłki ponownie podszedł Nabil Bentaleb i ku zaskoczeniu wszystkich to gospodarze schodzili do szatni z korzystnym rezultatem.

Po zmianie stron podopieczni Pepa Guardioli cały czas napierali na rywala, ale ich starania nie przyniosły zmiany wyniku. Do tego w 68. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Otamendi, przez co sytuacja gości stała się jeszcze bardziej skomplikowana. Trzeba jednak przyznać, że nie odpuścili i pomimo osłabienia starali się zrobić wszystko, aby odwrócić losy meczu. Na 5 minut przed końcem ta sztuka udała się Leroyowi Sane. Były piłkarz Schalke cudownym strzałem z rzutu wolnego pokonał Faehrmanna.

Manchester City na tym nie poprzestał. W doliczonym czasie gry Ederson długim podaniem uruchomił Sterlinga, ten poradził sobie z obrońcą i ustalił wynik meczu na 3:2. Pomimo przeciwności losu, The Citizens wywozi doskonały rezultat przed rewanżem.

Schalke 04 vs. Manchester City 2:3
Bentaleb 38’ (k), 45’ (k) – Aguero 18’, Sane 85’, Sterling 90’

Schalke 04: Faehrmann – Caliguri, Bruma, Sane, Nastasić, Oczipka – Serdar, Bentaleb, McKennie (77’ Skrzybski) – Uth (88’ Harit), Mendyl (65’ Burgstaller)

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte – Bernardo, Fernandinho, Gundogan, De Bruyne (87’ Zinchenko), Silva (70’ Kompany) – Aguero (78’ Sane), Sterling