Liga Narodów

Remis w hicie! Holendrzy uratowali punkt w końcówce

W najciekawszym spotkaniu Ligi Narodów Niemcy remisują z Holandią 2:2. Przez większość meczu na Veltins Arena gospodarze dominowali drużynę Ronalda Koemana, jednak podopieczni Joachima Loewa wypuścili zwycięstwo w ostatnich minutach, tym samym Niemcy opuszczają piłkarską elitę.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Niemcy. Holendrzy od samego początku meczu odstawiali od byłych mistrzów świata, na bramki dla gospodarzy nie musieliśmy długo czekać. W 9 minucie przyjął trudną piłkę głową później natychmiast zdecydował się na strzał zza pola karnego, pokonując bezradnego Cillesena.

Holendrzy popełniali błąd za błędem, a Niemcy z minuty na minutę byli bliżsi drugiej bramki. W 20 minucie Kroos popisał znakomitym podaniem do Sane. Ten miał trochę problemów z przyjęciem, ale z linii pola karnego oddał strzał. Po drodze był jeszcze mały rykoszet i piłka ostatecznie wpadła do siatki Holendrów. Do przerwy Niemcy wciąż przeważali, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po zmianie stron tempo spotkania spadło i wydawało się, że Niemcy kontrolują to spotkanie. W 62. minucie świetną okazję do podwyższenia wyniku po podanie Sane miał Werner, jednak minimalnie chybił.

Gdy czas zbliżał się do końca nikt nie przypuszczał, że dominujący na boisku Niemcy mogą wypuścić zwycięstwo w ostatnich minutach, jednak nieoczekiwanie tak się stało.

W 85. minucie Promes kapitalnie przymierzył z linii pola karnego, strzelając bramkę kontaktową dla Holendrów. Pięć minut później dośrodkowanie z prawej strony wykończył Van Dijk dając wyrównanie gościom.

Niemcy już wcześniej opuścili elitę, ale tym remisem zmniejszyli swoje szanse na pierwszy koszyk w losowaniu eliminacji Euro 2020.

Niemcy – Holandia 2:2 (2:0)

Bramki: Timo Werner (9), Leroy Sane (20) – Quincy Promes (85), Virgil van Dijk (90)