Liga Mistrzów

Real zwycięski w Rzymie. Kosztowny błąd gości

Real Madryt rozprawił się z AS Romą 2:0 (0:0) po golach Garetha Bale’a oraz Lucasa Vazqueza. Królewscy już wcześniej mieli zapewniony awans do fazy finałowej i zajmują 1. pozycję w grupie G.

W drugiej połowie Real Madryt pokazał, że jest zespołem lepszym, ale Roma zdecydowanie powinna czuć niedosyt. Patrik Schick nie wykorzystał świetnej szansy z 34. minuty, gdy lepszy okazał się Thibaut Cortouis. Tuż przed przerwą w wybornej sytuacji Cengiz Under przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Druga część gry to przede wszystkim fatalny błąd defensywy “Rzymian” wykorzystany przez piłkarzy Santiago Solariego. Robin Olsen niezbyt udanie wybił piłkę. Sytuację próbował ratować Federico Fazio, jednak wybił piłkę wprost pod nogi Garetha Bale’a, który bez problemów wpakował ją do siatki. Real Madryt ustalił wynik kilka minut później za sprawą trafienia Lucasa Vazqueza. Piłkę w pole karne dośrodkował Gareth Bale, uderzenie głową oddał Karim Benzema, a hiszpański skrzydłowy dotknął jej w ostatniej chwili obok zdezorientowanego bramkarza. AS Roma miała okazję na gola przy stanie 0:1. ale uderzenie Zaniolo sparował będący w znakomitej formie Cortouis. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Mimo porażki Roma zajmuje drugie miejsce w grupie G i jej awans do kolejnej fazy Champions League (dzięki wygranej Victorii Pilzno) jest niezagrożony.

AS Roma – Real Madryt 0:2 (0:0)