Real Saragossa przejdzie do historii hiszpańskiej piłki!

Real Saragossa

marca.com

Real Saragossa przejdzie do historii jako najdłużej panujący młodzieżowy mistrz Hiszpanii!

Młodzieżowe rozgrywki w Hiszpanii nie zostaną wznowione decyzją RFEF. Tym samym kampania 2019/2020 zostanie zakończona po sezonie regularnym bez rozgrywania Pucharu Mistrzów (faza pucharowa). Ne zobaczmy również Pucharu Króla występującego w okresie letnim.

Mistrzami swoich grup zostają: Celta Vigo, Sevilla, Villarreal, Athletic, FC Barcelona, Real Madryt i Las Palmas. Bilet do Ligi Młodzieżowej UEFA (czyt. młodzieżowa Liga Mistrzów) na drodze krajowej kwalifikacji dostanie Celta Vigo ze względu na najlepszy bilans.

Hiszpański związek piłkarski podjął również decyzję o braku spadkowiczów przy równoczesnym utrzymaniu takiej samej liczby promocji. Taka informacja oznacza, że w sezonie 2020/2021 zobaczymy od 20 do 22 drużyn w każdej z grup, a nie 16-18 tak, jak dotychczas. Pomysł o stworzeniu dodatkowej grupy w celu zachowaniu odpowiedniej ilości przerw między meczami został wstępnie odrzucony.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.