Premier League

Real Betis przegrał z Sheffield United w meczu towarzyskim

Kluby z top 5 ligi właśnie rozpoczęły rozgrywać sparingi, aby dobrze przygotować się do nowego sezonu. W jednym z nich Real Betis przegrał z beniaminkiem Premier League, Sheffield United 0:1.

Drużyna z Anglii od pierwszego gwizdka rzuciła się do ataku. Już w 5. minucie indywidualną akcją strzałem kończył Leon Clarke, jednak strzelił bardzo niecelnie. Po upływie kwadransa Sheffield stworzyło sobie kolejną szansę, by wyjść na prowadzenie. Uderzenie Kierona Freemnana z trudnem obronił Joel Robles. Hiszpański bramkarz chwilę później znów musiał się wykazać, tym razem świetnie interweniował po strzale z rzutu wolnego Jacka O’Connella. W 25. minucie wreszcie zaatakowali gracze Realu Betis. Dośrodkowanie z prawej strony strzałem zakończył Víctor Camarasa, lecz główkował nad bramką. W końcówce pierwszej połowy jeszcze raz zaatakował Betis. Camarasa dośrodkował z prawej strony, z kilku metrów strzelał Marc Bartra, ale Simon Moore świetną interwencją uchronił swoją drużynę przed stratą gola. Do przerwy miesliśmy bezbramkowy remis.

W drugiej połowie trenerzy obu drużyn dokonali wielu zmian i dali szansę zmiennikom. W 55. minucie David McGoldrick wyszedł sam na sam z Daniele Rebollo jednak strzelił wprost w niego. Chwilę później napastnik Sheffield wykorzystał już swoją okazję. Rebollo źle wybił piłkę, przejął ją Luke Freeman, zagrał głową w szesnastkę, a tam do siatki trafił właśnie McGoldrick. Blisko bramki wyrównującej był Victor Camarasa, który uderzał sprzed szesnastki, ale Moore świetnie interweniował. Jeszcze bliżej strzelenia gola wyrównującego był Diego Lainez, jednak z rzutu wolnego strzelił w słupek. W doliczonym czasie gry jeszcze bramkarza Sheffield próbował pokonać Emerson, jednak fatalnie kopnął w trybuny i ostatecznie Real Betis przegrał z Sheffield United 0:1.