Radomiak gra do końca, lecz nadal bez zwycięstwa

Ależ emocje w Tychach dostarczyli nam piłkarze miejscowego GKS-u oraz Radomiaka w meczu 18. kolejki Fortuna I ligi. Mimo, że w siedemdziesiątej ósmej minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0 dla gospodarzy, to mecz zakończył się remisem 2:2. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył Damian Nowak w piątej minucie doliczonego czasu gry!

W tym miejscu warto wspomnieć, że 27-letni napastnik na placu gry pojawił się dziesięć minut po zmianie stron. Tym samym Tyszanie przerwali serię dwóch zwycięstw z rzędu, ale kontynuują serię bez porażek. Po meczu z Radomiakiem są niepokonani od sześciu kolejek. Natomiast piłkarze Dariusza Banasika nie wygrali trzeciego kolejnego spotkania. Na uwagę zasługuje fakt, że sędzia dzisiejszego spotkania pokazał aż dziesięć żółtych kartek (po pięć dla każdej ze stron). W następnej serii spotkań Radomianie, którzy zajmują trzecią pozycję, zagrają w Olsztynie ze Stomilem. Natomiast zajmujący szóste miejsce podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zagrają u siebie w derbach Górnego Śląska z Jastrzębiem.

17.11.2019, godz. 17:00 GKS Tychy – Radomiak 2:2 (1:0)
Łukasz Moneta 37′, Łukasz Sołowiej 72′ – Patryk Mikita 79′, Damian Nowak 95′
żółte kartki: Bartosz Szeliga, Keon Daniel, Maciej Mańka, Konrad Jałocha, Dominik Połap – Rafał Makowski, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Damian Nowak, Mateusz Michalski.