Polska Piłka

Puchar Polski: Jagiellonia w finale

Piłkarze Jagiellonii Białystok zagrają w wielkim finale Pucharu Polski. Podopieczni Ireneusza Mamrota okazali się lepsi od Miedzi Legnica, którą w półfinale pokonali 2:1.

Minimalnym faworytem tego meczu byli gospodarze. Puchar Polski może być ich jedyną szansą na awans do europejskich pucharów, bo szanse na zajęcie miejsca w lidze dającego awans do tych rozgrywek są małe. Podstawowym celem Miedzi jest utrzymanie w Ekstraklasie, ale rozgrywek Pucharu Polski nie traktują drugorzędnie.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 6. minucie. Z dystansu strzelał Guilherme, ale zrobił to bardzo niecelnie. Chwilę później blisko bramki była Miedź. Petteri Forsell podał w pole karne, tam z pierwszej piłki strzelał Omar Santana, lecz uderzył minimalnie niecelnie. Po upływie kwadransa pierwszej połowy sprzed pola karnego strzelał Arvydas Novikovas jednak uderzył fatalnie i piłka wylądowała w trybunach. Okazję do zdobycia bramki miał także Forsell, lecz piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego nie zagroziła bramce gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy jeszcze okazję do strzelenia gola miał Bartosz Kwiecień, ale ten strzał pozostawił wiele do życzenia i do przerwy Jagiellonia remisowała z Miedzią 0:0.

Pierwszy strzał w drugiej części meczu zobaczyliśmy w 59. minucie. Novikovas strzelał sprzed pola karnego, ale Anton Kanibołocki pewnie złapał piłkę. Chwilę później gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie. Guilherme dośrodkował z rzutu wolnego, głową do Bartosza Kwietnia podał Zoran Arsenić, ten odegrał do Tarasa Romanczuka, pomocnik Jagiellonii uderzył z pierwszej piłki i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W 73. minucie Ivan Runje mógł podwyższyć prowadzenie, ale główkował tuż nad bramką. Niewykorzystana okazja zemściła się na gospodarzach. Do remisu strzałem z rzutu wolnego doprowadził Forsell. Gdy wydawało się, że do rozstrzygnięcia meczu będzie potrzebna dogrywka, w doliczonym czasie gospodarze zdobyli bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkował Guilherme, a piłkę głową do siatki skierował ponownie Romanczuk. Ostatecznie Jagiellonia wygrała z Miedzią 2:1 i to drużyna Ireneusza Mamrota zagra w finale Pucharu Polski.