Polska Piłka

Puchar Polski: Ciężki bój Jagiellonii w Opolu

We wtorkowym spotkaniu 1/4 Pucharu Polski, pierwszoligowa Odra Opole przegrała z Jagiellonią Białystok (0:2). Dwie bramki w meczu zdobył 20-letni Patryk Klimala.

W poprzedniej rundzie Odra Opole pokonała Wisłę Sandomierz (1:0), z kolei zespół z Lotto Ekstraklasy wyeliminował Arkę Gdynia (2:0). To mój najtrudniejszy moment w trakcie pracy w Jagiellonii. Nie będę mówił, że jest inaczej. Liczyliśmy na więcej, jeśli chodzi zarówno o grę, jak i wyniki. Potrzebujemy czasu, ale go nie mamy. Przed nami bardzo ważny mecz i zdajemy sobie z tego sprawę – mówił Ireneusz Mamrot. “Duma Podlasia” wpadła w kryzys, z którego zawodnicy muszą wyjść, aby wciąż liczyć w walce o mistrzostwo Polski.

Samo spotkanie nie należało się ekscytujących, a klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. W 73. minucie Patryk Klimala otrzymał w polu karnym podanie od Guilherme i mając defensora na plecach obrócił się i pięknym uderzeniem pokonał Artura Krysiaka. W doliczonym czasie gry doskonałą okazję do wyrównania miał Serafin Szota, lecz jego uderzenie powędrowało ponad bramką. Nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić – brzmi przysłowie, które miało miejsce w Opolu. W 92. minucie Patryk Klimala wbił gwóźdź do trumny i dał awans Jagiellonii Białystok do kolejnej rundy Pucharu Polski.