Liga Mistrzów

Podział punktów w Lizbonie! Benfica remisuje z Ajaxem

W czwartej kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów Benfica Lizbona remisuje z Ajaxem Amsteradam 1:1. Gospodarze długo prowadzili w tym spotkaniu po bramce Jonasa. W drugiej połowie wyrównanie gościom z Amsterdamu dał Dusan Tadić.

Środowe spotkanie na Estadio Da Luz zapowiadało się niezwykle ciekawie. W ramach czwartej kolejki piłkarskiej Champions League Benfica podejmowała na stadionie światła Ajax Amsterdam. Aby marzyć o awansie do kolejnej fazy rozgrywek piłkarze Riu Vittóra potrzebowali zwycięstwa. Prowadzenie Benfice po fatalnym błędzie bramkarza Ajaxu dał Jonas. W 29 minucie na przed polu pomylił się Andre Onana, piłka spadła pod nogi Jonasa a ten bez trudu umieścił piłkę w siatce.

Piłkarze Erica ten Haga byli bliscy wyrównania tuż przed przerwą, gdy Odisseas Vlachodimos nie pewnie interweniował po rzucie wolnym. Dobitki z kilku metrów nie wykorzystał jednak  Frenkie de Jong.

Po przerwie piłkarze Ajaxu atakowali bardzo konsekwentnie co w końcu przyniosło skutek. W 61 minucie świetne podanie Hakima Ziyeha za plecy obrońców na bramkę zamienił Dusan Tadić. Serb minął bramkarz gości i z ostrego kąta wyrównał wynik spotkania.

Więcej goli nie padło, a podział punktów w Lizbonie bardzo przybliża do kolejnej fazy rozgrywek piłkarzy Ajaxu

Benfica Lizbona – Ajax Amsterdam 1:1(1:0)

1:0 – Jonas 29′
1:1 – Dusan Tadić 61′