Serie A

Podział punktów na Giuseppe Meazza. Walka o Ligi Mistrzów wkracza w decydującą fazę

W 33 kolejce piłkarskiej Serie A na Giuseppe Meazza Inter Mediolan remisuje z AS Romą 1:1. Prowadzenie piłkarzom “Giallorossich” dał w 14. minucie Stephan El Shaarawy. Wyrównanie gospodarzom na początku drugiej połowy spotkania dał celnym strzałem głową Ivan Perisić. Remis w dzisiejszym meczu oznacza, że walka o Ligę mistrzów na finiszu rozgrywek wciąż pozostaje otwarta.

To, że obecny sezon dla obu drużyn co najmniej nie udało to mało powiedziane. Podopiecznym Luciano Spalettiego mimo kilku poważnych wzmocnień nie udało się włączyć w walkę o pierwsze od od 9 lat scudetto. Natomiast “Giallorossi” nie są w stanie powtórzyć sukcesów z poprzedniego sezonu zaliczając min. kompromitację we Florencji.

Dzisiejsze spotkanie było anonsowane przez włoskie media jako walka o Ligę Mistrzów. W środku pola pojedynek mieli stoczyć Radja Naingollan po stronie “Nerrazurrich” oraz młoda gwiazda Rzymian Nicolas Zaniolo, jednak to nie gwiazdy tych piłkarzy świeciły dziś w Mediolanie najjaśniej.

Jeśli przed kilkoma tygodniami zastanawialiśmy się czy Claudio Ranieri jest w stanie odmienić oblicze Romy to pierwsza odsłona sobotniego spotkania pokazała, że Rzymianie to już zupełnie inny zespół niż w przegranym spotkaniu z Fiorentiną 1:5. Podopieczni Ranieriego rozpoczęli to spotkanie świetnie dysponowani, raz po raz stwarzając zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 14. minucie spotkania prowadzenie gościom kapitalnym strzałem dał Stephan el Shaarawy. Włoch wykorzystał bierność obrońców Interu i technicznym strzałem pokonał Samira Handanovicia.

Końcówka pierwszej połowy spektaklu w Mediolanie to wzrost przewagi gospodarzy. W 40. minucie po faulu Kolarova sędzia wskazał na punkt oddalony na 11 metrów od bramki Romy.  Po konsultacji VAR sędzia Mauro Giuda wycofał się jednak ze swojej decyzji dostrzegając wcześniejszy faul gracza gospodarzy. Mimo przewagi Interu wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Początek drugiej odsłony meczu to  coraz większa przewaga podopiecznych Luciano Spalettiego. Gospodarze dopięli swego w 61. minucie spotkania. Po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony Daniele D’Ambrosio piłkę do siatki bramkarza Romy wpakował Chorwat Ivan Perisić.

Pomimo przedmeczowych zapowiedzi trenera Rzymian, można było odnieść wrażenie, że remis na Giuseppe Meazza ewidentnie pasuje “Giallorossim”. Inter pomimo dużej przewagi w drugiej części meczu nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, a obie ekipy podzieliły się punktami.

Najbardziej zadowoleni z remisu na Giuseppe Meazza są dziś piłkarze AC Milan, którzy pomimo remisu z Parmą wciąż pozostają w walce o udział w Lidze Mistrzów w przyszłorocznym sezonie.

Inter: Samir Handanović – Danilo D’Ambrosio, Stefan de Vrij, Milan Skriniar, Kwadwo Asamoah – Borja Valero, Matias Vecino – Matteo Politano (84′ Keita Balde Diao), Radja Nainggolan (54′ Mauro Icardi), Ivan Perisić – Lautaro Martinez (79′ Joao Mario)

Roma: Antonio Mirante – Alessandro Florenzi, Kostas Manolas, Federico Fazio, Aleksandar Kolarov – Bryan Cristante, Steven N’Zonzi – Cengiz Under (46′ Nicolo Zaniolo), Lorenzo Pellegrini (81′ Justin Kluivert), Stephan El Shaarawy – Edin Dzeko

Żółte kartki: Vecino (Inter) oraz Cristante, Zaniolo (Roma)

Sędzia: Marco Guida