Podsumowanie meczów eliminacji do Euro 2016: Grupa G

Mamy za sobą 6. kolejkę spotkań w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016 w grupie G. Austria nadal lokomotywą nie do zatrzymania. Dziś pokonała teoretycznego faworyta Rosję 0:1 i to w meczu, gdzie wystąpiła w roli gościa. W pozostałych meczach Liechtenstein zremisował z Mołdawią 1:1, a Szwecja pewnie pokonała reprezentację Czarnogóry.

Reprezentacja Austrii jest kolejnym czarnym koniem tych eliminacji. Mimo, że to Rosja była teoretycznym faworytem tego spotkania, jedyną bramkę w meczu na wagę wygranej zdobył w 33 minucie Janko. Reprezentacja Rosji oddała więcej strzałów na bramkę rywali, jednak żaden z nich nie zatrzymał się w siatce. Dzięki tej wygranej Austria posiada już 16 punktów i jest coraz bliższa awansu na Euro we Francji. W dużych tarapatach jest natomiast Rosja, która zgubiła punkty już w czwartym meczu z rzędu i obecnie ma zaledwie 5 punktów.

Rosja – Austria (Janko 33′) 0:1

W pozostałych meczach grupy G Liechtenstein zremisował z Mołdawią 1:1, bramkę dla gospodarzy zdobył Wieser w 21 minucie a odpowiedz na wagę jednego punkty jeszcze w pierwszej połowie dał Boghiu. W ostatnim meczu 6. kolejki eliminacji wpadło najwięcej bramek. Szwecja pewnie pokonała Czarnogórę na Friends Arena 3:1. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Ibrahimović, jedną i pierwszą jaką wpadła Berg. Dla Czarnogóry bramkę honorową zdobył z rzutu karnego Damjanovic w 64 minucie spotkania.

Liechtenstein (Wieser 21′) – Mołdawia (Boghiu 44′) 1:1

Szwecja ( Berg 38′ Ibrahimović 40′ 44′) – Czarnogóra (Damjanovic 64′) 3:1