Reprezentacja Algierii awansowała do półfinału Pucharu Narodów Afryki. W ćwierćfinale, dopiero po rzutach karnych, Algierczycy pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej. Regulaminowy czas gry, jak i dogrywka, skończyły się wynikiem 1:1.

Starcie pomiędzy Algierią a Wybrzeżem Kości Słoniowej było, zdaniem wielu ekspertów, najciekawiej zapowiadającym się ćwierćfinałem Pucharu Narodów Afryki. Wskazanie faworyta tego spotkania nie było łatwe. Bukmacherzy nieznacznie większe szanse dawali jednak Algierczykom. Podopieczni Djamela Belmadiego w dotychczasowych czterech meczach odnieśli komplet zwycięstw, nie tracąc przy tym ani jednego gola.

Już w piątej minucie czwartkowego meczu ta świetna passa mogła jednak zostać przerwana. Po uderzeniu Maxa Gradela z narożnika pola karnego, piłka po rękach Raïsa M’Bolhiego zatrzymała się na słupku. Po chwili bliski szczęścia był Jonathan Kodjia, który nie trafił jednak czysto w piłkę zagrywaną przez Wilfrieda Zahę.
Po mocnym początku w wykonaniu Iworyjczyków, spotkanie się wyrównało i do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Algierii. Podobać mogła się zwłaszcza kombinacyjna akcja, po której strzał oddał Riyad Mahrez. Po uderzeniu gracza Manchesteru City futbolówka minęła jednak bramkę rywali.
W 20. minucie kibice zgromadzeni na stadionie w Suezie zobaczyli wreszcie pierwszego gola. Z lewej strony piłkę w pole karne Iworyjczyków zagrał Ramy Bensebaini, a Sofiane Feghouli urwał się obrońcom i otworzył wynik spotkania. Pomimo kilku okazji z obydwu stron, jednobramkowe prowadzenie Algierii utrzymało się do przerwy.

Już na samym początku drugiej odsłony piłkarze zafundowali kibicom sporą dawkę emocji. Po starciu z Sylvainem Gbohouo w polu karnym padł Baghdad Bounedjah. Po skorzystaniu z wideoweryfikacji arbiter ukarał bramkarza Wybrzeża Kości Słoniowej żółtą kartką i wskazał na “wapno”. Sprawiedliwość chciał wymierzyć sam poszkodowany, ale trafił z jedenastu metrów jedynie w poprzeczkę i wynik pozostawał bez zmian.
Niewykorzystana sytuacja zemściła się kwadrans później. Wilfried Zaha zagrał do boku do Jonathana Kodjii, a ten minął jednego z algierskich obrońców i precyzyjnym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce.
Strata pierwszego gola w turnieju podziała motywująco na zespół Lisów Pustyni. Niemal od razu przejął on inicjatywę i próbował jak najszybciej odzyskać prowadzenie. W 69. minucie bliski strzelenia gola był Mahrez. Po jego strzale piłka zmierzała już do bramki, ale na jej drodze w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem stanął Mamadou Bagayoko i uratował Słonie od straty gola.
Końcowe minuty meczu również nie przyniosły zmiany rezultatu. Do wyłonienia półfinalisty konieczna była zatem dogrywka. Ta również nie wyłoniła jednak zwycięzcy. O tym, kto znajdzie się w najlepszej czwórce Czarnego Lądu zadecydowały więc rzuty karne. Te lepiej wykonywali Algierczycy, którzy wygrali 4:3 i zameldowali się w półfinale Pucharu Narodów Afryki.