PKO BP Ekstraklasa: Lechia gromi w Łęcznej, Jagiellonia lepsza od Lecha

Dzisiejszego wieczora odbyły się dwa spotkania 9. kolejki Ekstraklasy. Górnik Łęczna zmierzył się  z Lechią Gdańsk, a Jagiellonia Białystok z Lechem Poznań.

Lechia Gdańsk w Łęcznej urządziła sobie strzelanie i wygrała aż 4:0. Duży wpływ na wynik jak i sam przebieg meczu miała na pewno czerwona kartka, którą otrzymał w 35. minucie Janusz Gol. Były reprezentant Polski wykazał się ogromną lekkomyślnością, bowiem zgromadził dwie żółte kartki w przeciągu dwóch minut.

Przyjezdni worek z bramkami otworzyli tuż przed przerwą. W 41. minucie trafił Zwoliński, a chwilę później Paixao. Po zmianie stron gola dorzucił Sezonienko, a wynik spotkania ustalił Paixao, który tym samym ustrzelił dublet.

W drugim meczu tego wieczora Jagiellonia podarowała Lechowi pierwszą porażkę w tym sezonie. Mimo iż podopieczni Macieja Skorży dominowali na boisku, to nie potrafili przełożyć tego na konkrety w postaci goli. Lech psuł okazje, ale gospodarze też mieli swoje sposobności na objęcie prowadzenia.

O wyniku tej rywalizacji zadecydowała bramka zdobyta przez Jesusa Imaza, który wykorzystał fatalny błąd Bartosza Salamona i skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Filipa Bednarka.

Lechia dzięki wygranej awansuje na pozycję wicelidera tabeli z dorobkiem 16 punktów. “Kolejorz” zaznał goryczy przegranej, ale wciąż utrzymuje się na szczycie tabeli z 18 oczkami na swoim koncie.

Górnik Łęczna – Lechia Gdańsk 0:4 (0:2)