Pep Guardiola: Nie jesteśmy gotowi na Ligę Mistrzów

Pep

Pep Guardiola  w dosyć kontrowersyjny sposób wypowiedział się na temat pogoni jego drużyny za triumfem w Champions League.

Po wpadce z Wolves przed przerwą reprezentacyjną, Manchester City zrehabilitował się pewnie pokonując Crystal Palace na wyjeździe 2:0. Obecni mistrzowie Anglii do prowadzącego Liverpoolu tracą na ten moment sześć punktów. Najwięcej jednak mówi się o poczynaniach The Citizens na europejskich arenach. W ostatnich dwóch latach całkowicie zdominowali krajowe podwórko, lecz w Lidze Mistrzów pod wodzą byłego szkoleniowca Barcelony ani razu nie dotarli nawet do półfinału. Sam Pep Guardiola uważa, że jego ekipa może jeszcze nie być gotowa na taki sukces:

– Ludzie mówią o Champions League jako naszym celu. Wciąż nie jesteśmy gotowi – powiedział Katalończyk.

– Tworzymy sporo okazji, nie tracimy wielu goli, ale wciąż możemy się poprawić. Przez ostatnie dwa lata strzeliliśmy dużo, nie mam co do tego wątpliwości, niemniej wciąż musimy nad tym pracować.

48-latek poruszył także temat Gabriela Jesusa, który w ostatnim czasie imponuje dobrą formą:

– Przed Jesusem wielka kariera, a dzięki swojej mentalności stanie się jednym z najlepszych napastników na świecie. Mamy szczęście, że jest z nami.

– Od przyjścia do klubu prezentuje się znakomicie. Niestety, przydarzyły mu się dwie poważne kontuzje. Poprzednia kampania po mundialu była dla niego trudna, ale to silny chłopak.

– Jest znakomitą “dziewiątką” dla Brazylii. Ściągnęliśmy młodego, niesamowitego piłkarza za rozsądną cenę. To był bez wątpienia jeden z najlepszych transferów.

– Konkurowanie z Agüero to prawdopodobnie najtrudniejsza rzecz dla Gabriela. Sergio to legenda, wybitny piłkarz, ale Jesus zachowuje spokój. Uwielbia rywalizację, akceptuje każdą decyzję, a na treningach walczy jak lew. Pamiętajmy, że wciąż jest młody i może wskoczyć na wyższy poziom.

źródło/fot.: as.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *