Paulo Sousa znów selekcjonerem? Zaskakujący kierunek

Sousa

Twitter - @paulomcdsousa

Paulo Sousa wróci na fotel selekcjonera? Ponoć jest tego blisko. Tym razem jednak nie wyląduje w reprezentacji Polski. Możliwe, że zaliczy kolejny kontynent w roli trenera. Czy Portugalczyk ruszy na podbój Afryki?

Paulo Sousa może pochwalić się bardzo dynamiczną karierą. W grudniu 2021 roku porzucił reprezentację Polski na rzecz pracy w Brazylii. Portugalczyk objął Flamengo, gdzie szło mu nie najlepiej, w związku z czym, po niecałych sześciu miesiącach w nienajlepszych stosunkach pożegnał się ze swoim pracodawcą. Czas na powrót na fotel selekcjonera?

Jak możemy przeczytać w serwisie trasnfery.info, Paulo Sousa może być solidnym kandydatem do objęcia reprezentacji Egiptu. Władze tamtejszej federacji poszukują zastępcy dla Ehaba Galala. Trener poprowadził kadrę narodową w trzech spotkaniach i nie może poszczycić się dobrym bilansem punktowym – wygrał 1:0 z Gwineą, ale przegrał spotkania z Etiopią i Koreą Południowo, w których padały wyniki 0:2 i 1:4.

Według informacji podanych przez Ahmeda Shobiera, Paulo Sousa jest jednym z poważnych kandydatów do objęcia reprezentacji Egiptu. Miały już odbyć się pierwsze rozmowy i wstępne ustalenia. Sousa ma zgodzić się na pozostawienie w sztabie dwóch osób. Są to Mohamed Shawky i Essam El-Hadary. Resztę pracowników ma skompletować Portugalczyk.

Innym kandydatem do prowadzenia reprezentacji Egiptu ma być Carlos Queiroz, który podał się do dymisji po tym, jak nie udało mu się wywalczyć awansu na mistrzostwa świata. Jego powrót ma być jednak mało prawdopodobny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.