ansa.it

Paolo Maldini udzielił wywiadu dla włoskiej gazety Corriere della Sera. Legendarny obrońca wypowiedział się o wykrytym u niego koronawirusie,  a także o tym, czy sezon Serie A powinien zostać anulowany.

U byłego obrońcy Milanu, a także jego syna, kilka dni temu wykryto koronawirusa, Maldini pytany jak u niego ze zdrowiem, odpowiada:

”Czuję się dość dobrze, najgorsze już za mną. Wciąż mam suchy kaszel, straciłem apetyt i węch, mam nadzieję, że powrócą. To było jak troszkę brzydsza grypa, tylko to nie jest grypa… Znam swoje ciało, atleta dobrze je zna. Bóle są szczególnie mocne, czujesz coś jak ścisk w twojej klatce piersiowej…To nowy wirus, ciało walczy z nieznanym wrogiem.”

Maldini powiedział również o tym, że jego zdaniem rozgrywki piłkarskie powinny być zawieszone wcześniej:

”Futbol powinien zostać wstrzymany wcześniej. Granie bez udziału publiczności jest bolesne zarówno dla kibiców, jak i piłkarzy. Mecz Liverpoolu z Atletico, z czterema tysiącami hiszpańskich kibiców na trybunach, kiedy było już wiadomo, jak zła jest sytuacja w Madrycie, to było szaleństwo. Podczas spotkania Atalanty z Valencią nie podniesiono jeszcze alarmu, ale teraz wiemy, że ta noc jest jednym z powodów dramatycznej sytuacji w Bergamo.”

Legendarny zawodnik uważa także, że sezon Serie A musi zostać dokończony, lecz nie ma co się spieszyć ze wznowieniem rozgrywek:

“Sezon Serie A musi zostać dograny do końca. Kiedy, nie możemy jednak teraz powiedzieć. Rozumiem, że dla ludzi byłaby to w tych czasach cenna forma rozrywki, ale w piłce nożnej niemożliwe jest nie tylko rozgrywanie meczów, ale i trenowanie bez kontaktu. Do tego wypadałoby, żeby wszystkie zespoły zaczynał z tego samego poziomu. Niektórzy, jak Sampdoria, są mocniej dotknięci pandemią. Kilku z najbardziej znanych piłkarzy Juve również ma pozytywne wyniki. Nie możemy się z tym śpieszyć, wirusa nie pozbędziesz się w dwa dni. Wszyscy piłkarze muszą mieć czas na wyzdrowienie i powrót do treningu. Potrzeba co najmniej dwóch tygodni normalnych przygotowań, by mogli wrócić do gry.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi