Polska Piłka

Olimpia Grudziądz wygrywa w Chorzowie

W meczu 23. kolejki II Ligi, Ruch Chorzów przegrał z Olimpią Grudziądz 1:2. Dwie bramki dla Olimpii zdobył Przemysław Kita, gola honorowego dla Ruchu strzelił Robert Obst.

Praktycznie przez całą pierwszą połowę goście mieli przewagę i stwarzali sobie groźne okazje pod bramką Ruchu. Jedną z nich udało się wykorzystać w 40. minucie. Tiago Alves zagrał prostopadle w pole karne, a tam na wślizgu do siatki trafił Przemysław Kita. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie. Od początku drugiej części do ataków ruszył Ruch, Chorzowianom brakowało jednak wykończenia sytuacji. Niewykorzystane okazje zemściły się na gospodarzach w 83. minucie. Wtedy w dużym zamieszaniu w szesnastce na strzał z przewrotki zdecydował się Kita i efektownym strzałem podwyższył prowadzenie. Jeszcze w 87. minucie gola kontaktowego dla Ruchu po uderzeniu zdobył Robert Obst, ale ta bramka padła za późno i ostatecznie Olimpia Grudziądz wygrała 2:1 i nadal pozostała w grze o awans do I ligi.