Oficjalnie: Thierry Henry poprowadzi klub z MLS

Henry

Thierry Henry został ogłoszony nowym szkoleniowcem Montreal Impact.

Jak informuje oficjalna strona klubu, Francuz podpisał umowę, która zwiąże go z kanadyjskim klubem na dwa lata, z możliwością przedłużenia do 2022 roku.

Przypomnijmy, że były napastnik Arsenalu w przeszłości zdobywał już cenne doświadczenie w zawodzie trenerskim. Przez dwa lata pełnił rolę asystenta selekcjonera reprezentacji Belgii Roberto Martineza, a samodzielnie prowadził również AS Monaco.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy ogłosić zatrudnienie takiej legendy – powiedział CEO Montreal Impact Kevin Gilmore. – Henry wprowadzi do drużyny nową energię. Lubi rywalizację i jest zwycięzcą, co udowodnił przez lata swojej wspaniałej kariery.

– Cieszymy się z przybycia Thierry’ego. Dobrze zna ligę i odpowiada naszym wymaganiom. Mianowanie go trenerem na dwa miesiące przed startem sezonu ułatwi proces budowania drużyny – dodał dyrektor sportowy Oliver Renard.

Sam Henry także nie ukrywał zadowolenia z objęcia nowej posady:

– Powrót do MLS i trenowanie Montreal Impact to wielki zaszczyt. To liga, którą dobrze znam i przeżyłem tu kilka cudownych momentów. Życie w Montrealu, w mieście o cudownym, wielokulturowym dziedzictwie to także niesamowita przygoda.

Prezentacja 42-latka odbędzie się w poniedziałek. Pracę z drużyną rozpocznie natomiast w styczniu.

źródło/fot.: www.impactmontreal.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *