Oficjalnie: Oskar Leśniak dołączył do Piasta Gliwice

piast-gliwice.eu


Piast Gliwice związał się trzyletnim kontraktem z 17-letnim Oskarem Leśniakiem. Pomocnik przychodzi ze Stadionu Śląskiego Chorzów.

– Przed wejściem do szatni czułem delikatny stres, ale jak dołączyłem do drużyny, to ciśnienie już ze mnie zeszło i jestem bardzo zadowolony, że tutaj się znalazłem i dzięki temu mogę spełniać swoje marzenia – powiedział Oskar Leśniak.

– Nie stawiam sobie żadnych oczekiwań, nie nakładam dodatkowej presji, chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony i zobaczyć co przyniesie przyszłość – dodał.

Nastolatek jest wychowankiem Gryfa Świdnica. Od 2016 roku trenował w Akademii Zagłębia Lubin, od dwóch lat był już w KS Stadion Śląski Chorzów. Wcześniej zespół Waldemara Fornalika wzmocnił Grzegorz Tomasiewicz ze Stali Mielec.

– Szatnia gliwickiego Piasta jest bardzo przyjazna i jest znakomitym miejscem do rozwoju dla młodych zawodników. Jestem przekonany, że pod okiem trenera Fornalika i przy wspólnej pracy na treningach z doświadczonymi zawodnikami, utalentowany Oskar Leśniak skorzysta, a razem z nim cała społeczność Niebiesko-Czerwonych – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

– Dzięki pracy na treningach i swoim umiejętnościom Oskar wykorzystał szansę i po podpisaniu kontraktu pojedzie z zespołem na zgrupowanie, podobnie jak inni młodzi zawodnicy naszej akademii, czyli Kuba Niedbała i Bartek Łuczak. To tylko pokazuje, że warto ciężko pracować. Zależy nam, aby młodzi zawodnicy wchodzili do pierwszej drużyny, bo to przynosi korzyści obu stronom – tłumaczył Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Na końcu przygotowana specjalny film z udziałem Filipa Leśnika. “Grafika transferowa inspirowana jest serialem “Trzynaście powodów”, który pokazuje prawdziwe problemy dotykające młodych ludzi, takich jak prześladowanie, samobójstwa, uzależnienia itp. Nawiązując do serialu i rzucając światło na trudne tematy, pragniemy pomóc rozpocząć rozmowę.  Jeśli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia potrzebuje pomocy, może ją otrzymać. Nie jesteście sami. Poniżej znajdziesz strony internetowe i kontakty do organizacji, które udzielą Ci potrzebnego wsparcia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.