Oficjalnie: Lech przedłuża kontrakty z wychowankami

Lech Poznań

Jóżwiak, Gumny i Puchacz na dłużej w Lechu Poznań. Wychowankowie Kolejorza przedłużyli kontrakty z klubem z ulicy Bułgarskiej.

Nowy kontakt Kamila Jóźwiaka będzie obowiązywał do końca czerwca 2022 roku. Umowa Gumnego i Puchacza będzie ważna rok dłużej.

– Po podpisaniu nowego kontraktu z Filipem Marchwińskim robimy kolejny krok, którym pokazujemy jak ważni są dla nas nasi wychowankowie. Wszyscy zawodnicy, którzy zostają z nami na dłużej są kluczowymi postaciami obecnego Lecha Poznań i reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych.

– Doceniamy ich i wspieramy, ponieważ od lat związani są z Kolejorzem. To właśnie w niebiesko-białych barwach spełniali kolejne piłkarskie marzenia. Kamil Jóźwiak, Robert Gumny i Tymoteusz Puchacz są bardzo ważnymi zawodnikami drużyny trenera Dariusza Żurawia. Zarówno na boisko, jak i w szatni – powiedział dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Kontrakty wszystkich trzech zawodników obowiązywały do końca czerwca 2021 roku, jednak klub postanowił je przedłużyć. Kontrakt Jóźwiaka został wydłużony o rok, a Puchacza i Gumnego o dwa lata.

– To, że wychowankowie klubu przedłużają z nami kontrakty, ma dla nas ogromne znaczenie. Bardzo się cieszymy, że mają oni tak duże zaufanie do klubu. Ci zawodnicy widzą wydeptaną wcześniej ścieżkę przez tych wychowanków, którzy są już w zagranicznych klubach topowych lig – skomentował Piotr Rutkowski.

– Każdy z tych zawodników podpisuje nową umowę w innych okolicznościach. Roberta wspieramy w czasie powracania do zdrowia po kontuzji, chcemy pokazać mu nasze zaufanie i dać mu komfort psychiczny w trakcie powrotu do gry. Kamil stanowi od kilku lat o sile naszego zespołu i na pewno jesteśmy bardzo zadowoleni z tego nowego kontrakt. Tymoteusz pokazał się z bardzo dobrej strony po powrocie z wypożyczenia i wiążemy z nim ogromne nadzieje w związku z najbliższymi latami – dodał wiceprezes Lecha Poznań.

Lech Poznań zajmuje obecnie 5. miejsce w Ekstraklasie, jednak już w piątek może awansować na wyższą lokatę. Kolejorz zagra z Jagiellonią Białystok, jednak aby awansować w tabeli musi liczyć na potknięcie Śląska Wrocław.

Źródło: Lech Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi