Oficjalnie: Gennaro Gattuso trenerem Napoli!

bleacherreport.com

Po wczorajszym meczu Napoli (wygranym 4:0 z Genk) zwolniony został Carlo Ancelotti. Na nowego trenera nie trzeba było długo czekać. Potwierdziły się doniesienia mediów, iż nowym szkoleniowcem ekipy Milika i Zielińskiego zostanie Gennaro Gattuso.

W środę 11 grudnia około godziny 18 Aurelio di Laurentis poinformował, że nowym trenerem Azzurrich będzie Gattuso. Włoch będzie prowadził siódmą drużynę Serie A przynajmniej do końca sezonu.

 – Musimy bardzo mocno pracować, aby zdobyć punkty, które pozwolą wyjść nam z tej trudnej sytuacji. Celem jest awans do Ligi Mistrzów. Mam piłkarzy o dużej jakości, którzy są w stanie to zrobić – powiedział nowy szkoleniowiec Napoli.

Nowy trener Azzurrich wypowiedział się również na temat Carlo Ancelottiego.

– Jest dla mnie jak ojciec, przez wiele lat zawsze pomagał mi w różnych sytuacjach To znakomity trener, do którego nie mogę się równać.

– Niczego się nie boję, nie mogę się doczekać pierwszego meczu. Mam dobre przeczucie – zapowiedział 41-latek.

Przedłużenie kontraktu z byłym trenerem Milanu będzie zależało tylko i wyłącznie od wyniku w lidze. Jeśli zespół zakończy sezon w pierwszej czwórce, wtedy Gattuso może liczyć nowy kontrakt z klubem z Neapolu.

Wypowiedzi trenera zacytowane ze strony sportowefakty.wp.pl

Źródło: Napoli, Sky Sports Italia


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *