Niesamowite derby Manchesteru dla United – zobacz!

Manchester United wygrał w derbach Manchesteru z zespołem Manchester City 2:3! Dwie bramki niezawodnego Rooneya i prowadzenie do przerwy zespołu Alexa Fergusona 0:2

Mecz na szczycie Premier League zakończył się zwycięstwem lidera, który powiększył swoją przewagę nad goniącym go dzisiejszym rywalem! Podopieczni Roberto Manciniego wiedzieli, że porażka z United oznaczałaby już sporą stratę do “Czerwonych Diabłów”!

Początek spotkania należał do gospodarzy, ale nie potrafili wykorzystać swojej przewagi i przełożyć jej na bramkę. Jednak to zespół gości objął prowadzenie po szybkiej akcji Ashleya Younga, który dograł piłkę do niezawodnego Wayne’a Rooney’a, a ten pewnie pokonał bramkarza “The Citizens”. Kilkanaście minut później było już 0:2, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się Rooney. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie podopieczni Roberto Manciniego rzucili się do odrabiania strat. Jednak bliscy podwyższenia na 0:3 byli piłkarze United. Po strzale Robina van Persiego piłka uderzyła w poprzeczkę i spadła pod nogi Younga, który bez problemu trafił do bramki. Sędzia gola nie uznał ze względu na podniesioną chorągiewkę sędziego liniowego, który sygnalizował spalonego. Na powtórkach bardzo dobrze widać, że sędzia się mylił i bramka powinna być uznana.

Chwilę później Manchester City zdobył gola kontaktowego. Po dobitce Yaya Toure umieścił piłkę w bramce “Czerwonych Diabłów”. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry “The “Citizens” zdołali wyrównać po piekielnym uderzeniu z 15 metra Zabalety!

Gdy już wszyscy pogodzili się w podziałem punktów w derach Manchesteru sędzia podyktował rzut wolny dla United. Do piłki podszedł Robin van Persie, po którego uderzeniu piłka odbiła się od nogi stojącego w murze zawodnika gospodarzy po czym wpadła do bramki interweniującego Harta!

.

Podopieczni Alexa Fergusona dzięki kompletowi punktów umocnili się na pozycji lidera i uciekli goniącym ich “The Citizens”.

Manchester City – Manchester United 2:3 (0:2)
0:2 BramkaBramka Wayne Rooney 16′, 29′ -United
1:2 Bramka Yaya Toure 60′ -City
2:2 Bramka Pablo Zabaleta 86′ -City
2:3 Bramka Robin ven Persie 90’+2 -United