W Łodzi poznaliśmy kolejnego uczestnika ćwierćfinałów Mistrzostw Świata U-20. Senegal pokonał Nigerię 2:1.

Senegal to oczywiście rywal Polaków z fazy grupowej. Przeszli tamten etap bez większych problemów, wygrywając grupę A. Z kolei Nigeria już miała więcej trudności, wychodząc z grupy D na trzeciej pozycji. Faworytem zatem byli Senegalczycy.

I ci nie zawiedli. Choć ciężko powiedzieć, by mecz porywał, to nie brakowało sytuacji podbramkowych. Szczególnie “Lwy Terengi” ponownie błysnęły skutecznością. W 36. minucie Ousseynou Cavin Diagne zagrał dobrą piłkę ze środka, do wybiegającego Amadou Sagny. Ten wykorzystał nieco nieporadność defensywy rywali i sprzed pola karnego zdecydował się na skuteczny strzał. Tuż przed przerwą było 2:0. Tym razem po ładnej akcji prawym skrzydłem i dośrodkowaniu Ibrahima Niane z bliska umieścił piłkę w siatce.

Nigeria odpowiedziała w drugiej połowie. W 50. minucie z rzutu wolnego zagrywał sprytnie Success Makanjuola, a głową piłkę w siatce umieścił Aniekeme Okon.

Senegal ostatecznie wygrał 2:1 i w ćwierćfinale zagra ze zwycięzcą pary Japonia – Korea Południowa. Rywala pozna jutro.

3.06.2019, Ćwierćfinał MŚ U-20, Łódź

Senegal – Nigeria 2:1 (2:0)

36′ Sagna (Diagne), 45+3′ Niane (Dionkou) – 50′ Okon (Makanjuola)