Rozgrywki reprezentacyjne

MŚ U-20: Niespodzianka w Lublinie, Ekwador w ćwierćfinale

W poniedziałkowym spotkaniu 1/8 Mistrzostw Świata U-20, reprezentacja Urugwaju niespodziewanie przegrał z Ekwadorem w Lublinie (1:3).

Faworytem tego meczu byli zawodnicy Urugwaju, którzy z kompletem punktów awansowali z grupy. “La Celeste” w grupie C pokonali Norwegię (3:1), Honduras (2:0) oraz Nową Zelandię (2:0). Natomiast Ekwador w grupie B zremisował z Japonią (1:1), poniósł porażkę z Włochami (0:1) oraz zwyciężył z Meksykiem (1:0).

W 11. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki dobiegł Ronald Araujo, który najpierw uderzył w słupek, lecz po dobitce umieścił futbolówkę w siatce. Do wyrównania Ekwadorczycy doprowadzili jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie do piłki ustawionej na jedenastym metrze Alexander Alvarado podszedł i pewnie pokonał Franco Israela. W 75. minucie po kapitalnej akcji z lewej strony piłka powędrowała do niepilnowanego przed polem karnym Sergio Quintero, który nie dał żadnych szans golkiperowi. Chwilę później było już pewne, że Ekwador awansuje do kolejnej rundy, bowiem z rzutu karnego bramkę strzelił Gonzalo Plata.