Piłkarze Ekwadoru U20 pokonali Włochów U20 1:0 w meczu o 3. miejsce Mistrzostw Świata do lat 20.

Dla obu drużyn celem był finał, jednak dosyć niespodziewane obie reprezentacje przegrały w półfinałach z niżej notowanymi rywalami. Włosi z Ukrainą a Ekwador z Koreą Południową.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 12. minucie. Z dystansu strzelał Enrico Del Prato, lecz kopnął w trybuny. Blisko zdobycia gola był Domenico Alberico, który po składnej akcji zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego jednak minimalnie przestrzelił. Ten sam gracz miał kolejną szansę na bramkę w 27. minucie, gdy strzelał na skraju pola karnego, tym razem znacznie się pomylił. Ekwadorczycy zaatakowali dopiero w końcowych minutach pierwszej połowy. Sprzed pola karnego strzelał Jordan Rezabala, ale piłka po jego uderzeniu nawet nie przeleciała blisko słupka. Do przerwy Włochy remisowały z Ekwadorem 0:0.

W 56. minucie gola dla Ekwadoru mógł zdobyć Leonardo Campana jednak piłka po jego strzale z dystansu trafiła w słupek. Blisko bramki był także Diego Palacios, ale dobrą interwencją po jego strzale popisał się Matteo Carnesechhi. Kwadrans przed końcem meczu kolejną okazję miał Campana, który ponownie nie trafił, tym razem strzelił głową minimalnie obok bramki. Okazję na bramkę miał też Rezabala, ale także jak Campanie zabrakło mu szczęścia przy strzale i po 90 minutach mieliśmy bezbramkowy remis i dogrywkę.

W pierwszych minutach dogrywki mieliśmy rzut karny dla Włochów. W polu karnym faulowany był Christian Capone i sędzia Jesus Manzano wskazał na wapno. Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł Marco Oliveri, ale Wellington Ramírez odbił piłkę po strzale włoskiego pomocnika. W 104. minucie Ekwadorczycy wyszli na prowadzenie. Alexander Alvarado dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę głową przedłużył Campana, a do siatki skierował ją Richard Mina. Po pierwszej połowie dogrywki Ekwador prowadził 1:0.

W drugiej połowie dogrywki nie widzieliśmy dużo ciekawych ofensywnych akcji. Bohaterem Włochów mógł zostać Luca Ranieri, który w 118 minucie wyszedł sam na sam z bramkarzem Ekwadorskim, ale pospieszył się z uderzeniem i kopnął tuż obok bramki. Ekwadorczykom udało się utrzymać wyniki z pierwszej połowy dogrywki i mogli świętować zdobycie brązowego medalu.