Mimo, że Korea Południowa U-20 w nie imponowała przez sporą część czasu to i tak pokonała rówieśników z Japonii i melduje się w ćwierćfinale Mundialu do lat 20 w Polsce.

Pierwsza połowa spotkania to była zdecydowana dominacja Japończyków. Jednak dominacja na boisku nie zawsze przekłada się na bramki, a w tym przypadku nawet na niebezpieczne sytuacje. Przez pierwsze 45 minut jedyny celny strzał na bramkę oddali Koreańczycy.

Druga połowa już na początku wynagrodziła pierwszą część spotkania. 5 minut od wyjścia z szatni akcja przeniosła się pod pole karne Korei Południowej, Mitsuki Saito stojąc tyłem do bramki Lee Gwan-yeona wybił piłkę w pole bramkowe umownym gości, a tam znalazł się Taisei Miyashiro, który oddał strzał na bramkę z woleja. Strzał obronił bramkarz, ale do dobitki dobiegł Yuto Goke i pewnie strzelił na 1:0. Jednak sędzia N’Diaye zdecydował się na sprawdzenie powtórki z VAR i jak się później okazało dobijający Goke był na spalonym. Po tej akcji wygląd meczu zmienił się walkę bokserską. Obie drużyny oddawały na przemiennie ciosy w postaci sytuacji bramkowych, ale ostatecznie kończyły się na niecelnym uderzeniu lub interwencji obrońców bądź bramkarza. Aż do 84 minuty. Błąd przy wybiciu piłki popełnił Yukinari Sugawara i podał futbolówkę do Choi Juna. Lewy wahadłowy Korei Południowej wrzucił piłkę na głowę wysokiego Oh Se-huna, a ten pewnie głową pokonał Tomoyę Wakaharę. I to właśnie ta bramka zawodnika Asan Mogunghwa dała awans Koreańczykom do ćwierćfinału.

A kto będzie na nich tam czekał? Senegalczycy, którzy w 1/8 finału również pokonali swojego rywala z kontynentu – Nigerię. Obaj ćwierćfinaliści spotkają się 8 czerwca o 20:30 na Stadionie Miejskim w Bielsko-Białej.

4.06.19, 1/8 finału Mundialu U-20 2019, Arena Lublin (Lublin)
Japonia – Korea Południowa 0:1 (0:0)
Oh Se-hun 84′

Japonia: Wakahara – Suzuki (Hara 88′), Kobayashi, Seko, Sugawara – Saito, Fujimoto (Higashi 88′) – Yamada, Goke (Nakamura 68′), Nishikawa – Miyashiro

Korea Płd.: Lee Gwan-yeon – Choi Jun, Lee Jae-ik, Kim Hyun-woo, Lee Ji-sol (Um Wong-sang), Hwang Tae-hyeon – Cho Young-wook (Jeon Se-jin 63′), Jeong Ho-jin, Kim Jung-min (Go Jae-hyeon 87′) – Oh Se-hun, Lee Kang-in

Żółte kartki: Fujimoto 22′ – Lee Jae-ik 36′
Sędzia: Maguette N’Diaye (Senegal)