Serie A

Męczarnie Romy w meczu na wodzie. Przełamanie Edina Dżeko

W 32 kolejce spotkań piłkarskiej Serie a As Roma pokonała Udinese Calcio 1:0. Podopiecznym Claudio Ranieriego trzy punkty zapewnił Edin Dżeko strzelając swoją pierwszą bramkę na Stadio Olimpico od 9 spotkań. Giallorossi pokazali, że nie złożyli jeszcze broni w walce o pierwszą czwórkę.

Piłkarze z wiecznego miasta przystępowali do sobotniego spotkania po ubiegłotygodniowym zwycięstwie na Sampdorię w Genuii. Natomiast goście z Udine w Rzymie szukali podtrzymania zwycięskiej passy po wygranej nad Empoli.

Przez długi okres spotkania licznie zgromadzeni kibice na Stadio Olimpico mogli  nie rozpoznać, która z włoskich ekip walczy o Ligę Mistrzów, a która o utrzymanie. To podopieczni Igora Tudora lepiej rozpoczęli to spotkanie, stwarzając kilka groźnych sytuacji już na początku meczu. Giallorossi trapieni kontuzjami w obronie, nie potrafili w początkowym etapie spotkania przeciwstawić się dobrze dysponowanym gościom z Udine.Pierwsza połowa spotkania w Rzymie przebiegła pod dyktando Udinese,a remisowany rezultat podopieczni Claudio Ranieriego zawdzięczali jedynie świetnym interwencją Antonio Mirante.

Druga część sobotniego spotkania to odwrócenie ról na boisku. Po przerwie Rzymianie przypomnieli sobie o co walczą w tym sezonie i jak ważne jest zdobycie trzech punktów w tym meczu. Świetnie prezentowali się Edin Dżeko oraz wracający po kontuzji Stephan El Shaarawy.

W 67. minucie Giallorossi dopięli swego. Kapitalne podanie Briana Cristante na bramkę zamienił Edin Dżeko wprawiając w euforię kibiców w deszczowym dziś Rzymie.Wynik spotkania do końca nie uległ zmianie. Roma zapisuje cenne trzy punkty w perspektywie walki o Ligę Mistrzów, jednak styl gry podopiecznym Ranieriego wciąż pozostawia wiele do życzenia. Swoje 5 minut zaliczył dziś Łukasz Teodorczyk nie wnosząc jednak zmiany w grze Udinese.