Liga Europy

Masakra we Frankfurcie! Eintracht demoluje Marsylię 4:0!

Eintracht Frankfurt rozbił Olympique Marsylię czterema golami. Finalista poprzedniej edycji Ligi Europy był bezradny.

Błyskawicznie otworzyła się puszka pandory wobec marsylskiej drużyny. Luka Jović trafił do bramki chronionej przez Pelego jeszcze przed upłynięciem pierwszej minuty spotkania. Obrona Marsylii kompletnie nie funkcjonowała, lecz równie dużym problemem były niezrozumiale decyzje przybyszy z Francji. W siedemnastej minucie padła kuriozalna bramka samobójcza. Luiz Gustavo zagrał tak zwany “no look pass” w kierunku własnej bramki. Podanie kompletnie zaskoczyła bramkarza Marsylii, który w tym momencie nie był w świetle bramki, więc piłka powoli doturlała się między słupki. Eintracht schodził do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, choć sytuacji do podwyższenia prowadzenia było co nie miara. Po przerwie padły jeszcze dwa gole, w tym kolejny samobójczy. Strzelali: Bouna Sarr do własnej bramki oraz Luka Jović, który dzisiejszym występem podkreślił znakomitą formę.

Eintracht Frankfurt zapewnił sobie zwycięstwo w grupie H. Niemiecki klub wygrał wszystkie z dotychczasowych pięciu spotkań i z piętnastoma oczkami ma sześć punktów przewagi nad Lazio. Rzymianie stracili dzisiaj szanse na pierwsze miejsce, po tym jak ulegli w Cyprze Apollonowi Limassol 0:2. Pomimo pozostałej kolejki do rozegrania, tabela nie ulegnie zmianom na kluczowych lokatach. Eintracht Frankfurt wygrał grupę, a Lazio awansowało za pośrednictwem drugiego miejsca. Na trzecim miejscu jest Apollon z czterema punktami, za to Marsylia okupuje szary koniec z zaledwie jednym punktem.

Eintracht Frankfurt – Olympique Marsylia 4:0
1:0 – Luka Jović (1.)
2:0 – Luiz Gustavo (samobójczy, 17.)
3:0 – Bouna Sarr (samobójczy, 62.)
4:0 – Luka Jović (67.)

Apollon Limassol – Lazio 2:0
1:0 – David Faupala (31.)
2:0 – Sasa Marković (82.)