Oficjalnie: Marcin Bułka wróci do Francji i zagra na zapleczu Ligue 1

Marcin Bułka Chateauroux

fot. La Berrichonne de Châteauroux

Marcin Bułka wróci do Francji po półrocznym pobycie w Hiszpanii. Polak sezon dokończy w drugoligowym LB Chateauroux.

Krótki epizod na Półwyspie Iberyjskim skończył się fiaskiem. Mimo że w ciągu kilku miesięcy Cartagena miała aż trzech różnych trenerów, 21-latek nie przekonał żadnego. Bułka na murawie pojawił się czterokrotnie. Ostatecznie przegrał rywalizację z Martinezem. Zimą do hiszpańskiego drugoligowca trafił także Leandro Chichizola. Tym samym Polak stał się trzecim wyborem w układance Luisa Carrióna.

Marcin Bułka w poszukiwaniu minut przeniesie się do LB Chateauroux, występującego na zapleczu Ligue 1. Nowy klub 21-latka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Wiele wskazuje, że w całej transakcji sporym zaangażowaniem wykazał się trener Benoit Cauet oraz Jerome Leroy pełniący funkcję doradcy. Ich dobry kontakt z PSG ułatwił kwestię porozumienia między stronami.

Paulo Sousa, nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czego oczekujemy od naszej kadry?

LB Chateauroux w ostatnim czasie ma problem z obsadą bramkarza. Marcin Bułka mógłby wskoczyć od razu do podstawowego składu. Doświadczony Remi Pillot leczy uraz, a dyspozycja Juliena Fabriego pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie po występach z Auxerre i Valenciennes. Trener Cauet nie ukrywa, że jego podopieczny po kontuzji nie wrócił jeszcze do optymalnej formy. W tej sytuacji w ostatnim meczu z Amiens szkoleniowiec postawił na 19-letniego Wilfrieda Bedfiana. Ekipa z Chateauroux poniosła jednak porażkę.

Marcin Bułka przed przeprowadzką do Hiszpanii zagrał jeden mecz w barwach PSG. Niemniej jednak będzie mógł dokończyć sezon w LB Chateauroux. Wszystko za sprawą orzeczenia FIFA spowodowanego wirusem covid-19, które pozwala w aktualnym sezonie na grę w trzech klubach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *