W finale kobiece Ligi Mistrzów rozegranym w Budapeszcie nie było niespodzianki. Zawodniczki Olympique Lyon zdeklasowały FC Barcelonę i wygrały 4:1.

Faworytki z Francji bardzo szybko rozpoczęły strzeleckie popisy. Już w 5. minucie Shanice van de Sanden dograła piłkę w pole karne do Dzsenifer Marozsán, która nie pozostawiła złudzeń bramkarce rywalek. Następnie odbyło się show Ady Hegerberg. Napastniczka Lyonu i reprezentacji Norwegii zdobyła hat-tricka. Na listę strzelczyń wpisała się odpowiednio w: 14, 19 oraz 30 minucie. Do końca spotkania piłkarki FC Barcelony nie mogły odwrócić losów meczu. Dopiero w 89. minucie Asisat Oshoala zdobyła honorową bramkę dla Blaugrany. Oznaczało to, że piłkarki Lyonu po raz kolejny zdeklasowały rywalki w finale Ligi Mistrzyń i podobnie, jak przed rokiem triumfowały.

18.05.2019, Finał UEFA Women’s Champions League, Groupama Arena (Budapeszt, Węgry)

Olympique Lyon – FC Barcelona 4:1 (4:0)