Polska Piłka

Lotto Ekstraklasa: Przełamanie Korony Kielce w Białymstoku

W sobotnim spotkaniu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok sensacyjnie poniosła porażkę z Koroną Kielce (1:3).

Do składu złocisto-krwistych powrócił Matthias Hamrol, który w ostatnich miesiącach zmagał się z kontuzją pleców. Zastępujący go Michał Miśkiewicz w dwóch ostatnich meczach wpuścił aż dziesięć goli i Gino Lettieri zadecydował o zmianie między słupkami. – Musimy wytrzymywać tę presję. Oczekujemy od naszej drużyny reakcji po tych dwóch bolesnych porażkach. Chcemy, żeby się zrehabilitowała – mówił szkoleniowiec drużyny z Kielc.

Od pierwszych minut dogodniejsze okazje stwarzali gospodarze. Jednak uderzenia Tarasa Romanczuka oraz Marko Poletanovicia pozostawiały wiele do życzenia. W 37. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Gruzin Wato Arweładze, który pokonał Marana Kelemena. Jeszcze przed przerwą rezultat podwyższył Matej Pućko, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie miał żadnych problemów, aby umieścić piłkę w siatce. Należy przy tym pochwalić Jakuba Żubrowskiego, który uruchomił skrzydłowego długim podaniem.

W 53. minucie przed szansą przed ustrzeleniem dubletu stanął Matej Pućko, lecz jego strzał zablokowali defensorzy. Podopiecznych było stać jedynie na honorowe trafienie. W 77. minucie Arvydas Novikovas uderzył w słupek, ale skuteczną dobitką popisał się Jesus Imaz. Wynik spotkania ustalił Felicio Brown Forbes, który wykorzystał kontrę gości. “Koroniarze” zaprezentowali solidny futbol i wywiozła cenne trzy “oczka”.