Polska Piłka

LOTTO Ekstraklasa: Przekonujące zwycięstwo Górnika z Koroną na zakończenie sezonu

W meczu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Górnikiem Zabrze 0:3. Dwie bramki dla gości zdobył Igor Angulo, swoje trafienie dołożył też Łukasz Wolsztyński.

Obie drużyny miały już zapewnione utrzymanie więc ten mecz był dla nich praktycznie meczem o nic, ale zawsze można było dobrze zagrać dla kibiców i ostatnie spotkanie wygrać.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 3. minucie. Z dystansu strzelał Walerian Gwilia jednak uderzył wysoko nad bramką. Jeszcze lepszą okazję do zdobycia bramki miał Jesús Jiménez, który wyszedł sam na sam z Michałem Miśkiewiczem, ale uderzył zbyt słabo i bramkarz Korony pewnie chwycił futbolówkę. Najbliżej strzelenia gola był Kamil Zapolnik, pomocnik Górnika główkował po dośrodkowaniu z lewej strony, lecz kapitalnie piłkę po jego strzale odbił Miśkiewicz. W końcowych minutach pierwszej połowy wreszcie zaatakowała Korona. Na strzał z dystansu zdecydował się Ivan Jukić, ale kopnął bardzo niecelnie. Do przerwy Korona Kielce remisowała z Górnikiem Zabrze 0:0.

Na początku drugiej połowy Koronę na prowadzenie mógł wyprowadzić Jukić, ale minimalnie przestrzelił. W odpowiedzi Paweł Bochniewicz główkował tuż nad bramką. Gola dla gospodarzy mógł strzelić Wato Arweładze, lecz jego uderzenie z rzutu wolnego było fatalne. Podopiecznym Marcina Brosza udało się wyjść na prowadzenie w 70. minucie. Z rzutu wolnego strzelał Igor Angulo, piłka odbiła się od muru, zmyliła Miśkiewicza i wpadła do siatki. Trzy minuty przed końcem meczu goście podwyższyli prowadzenie. Zapolnik zagrał górną piłkę do Łukasza Wolsztyńskiego, ten strzelił z ostrego kąta i pokonał bramakrza Korony. Nie był to jednak ostatni gol Zabrzan w dzisiejszym meczu. Chwilę później Jiménez podał do Angulo, ten minął obrońcę, strzelił sprzed pola karnego i trafił tuż przy słupku. W ciągu 20 minut Górnicy trzykrotnie rozmontowali obronę Korony i zakończył sezon przekonującym zwycięstwem.