Ekstraklasa

Lotto Ekstraklasa: Piast Gliwice zgodnie z planem

W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego Lotto Ekstraklasy, Piast Gliwice pokonał Koronę Kielce (4:0).

Podopieczni Gino Lettieriego mieli jedynie matematyczne szanse na awans do grupy mistrzowskiej. O wszystkim przesądziła porażka w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin (0:2). – Nie zdobyliśmy tyle punktów, żeby awansować do grupy mistrzowskiej. To jest długi sezon. Wszyscy popełniamy błędy. Największym naszym problemem okazał się tydzień „angielski” – tłumaczył na konferencji trener “złocisto-krwistych”.

Już w 17. minucie samobójczą bramkę zdobył Joonas Tamm, który nieatakowany przez przeciwnika fatalnie zachował się pod swoją bramką. Dwie minuty później wynik podwyższył Jorge Felix, który płaskim uderzeniem pokonał Matthiasa Hamrola. Jeszcze w pierwszej połowie Gino Lettieri zmienił słabego Joonasa Tamma, a jego miejsce zajął Felicio Brown Forbes. Gospodarze wciąż kontrolowali przebieg meczu. W 58. minucie bramkę głową wpakował Marcin Pietrowski. Kropkę nad i postawił Paweł Tomczyk, który zadebiutował w barwach “Piastunek”. W doliczonym czasie gry jeszcze Matthias Hamrol wybronił rzut karny, który wykonywał Aleksandar Sedlar.