Polska Piłka

Lotto Ekstraklasa: Lider zatrzymany przez Wisłę

Na zakończenie 25. kolejki Lotto Ekstraklasy, Lechia Gdańsk zremisowała na Stadionie Energa z Wisłą Płock (1:1).

“Biało-zieloni” jeszcze niedawno odskoczyli na siedem “oczek” nad Legią Warszawa, lecz porażka z Zagłębiem Lubin sprawiła, że przewaga stopniała do zaledwie jednego punktu. – Czujemy sportową złość, którą chcemy przekuć na coś konstruktywnego. Wyciągnęliśmy wnioski z meczu z Zagłębiem Lubin, przeanalizowaliśmy go. Liczy się teraz dla nas mecz z Wisłą Płock. Chcemy go wygrać – mówił Piotr Stokowiec.

W barwach drużyny z Płocka zadebiutował Australijczyk z irlandzkim paszportem Jake McGing. Natomiast za czerwone kartki pauzowali Adam Dźwigała oraz Cezary Stefańczyk, na którego ponadto Komisja Ligi nałożyła pół roczną dyskwalifikację.

Od pierwszych minut gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, lecz byli skuteczni wybijani z rytmu przez rywali. Ekipa Kibu Vicuni przeprowadziła sporo akcji ofensywnych akcji. Nico Varela wbiegł w pole karne, ale zamiast w światło bramki uderzył wzdłuż linii końcowej. W 52. minucie aktywny Urugwajczyk Nico Varela z rzutu wolnego dośrodkował do Alana Urygi, a ten strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po tym Grzegorz Kuświk otrzymał drugą tego dnia żółta kartkę, a w konsekwencji czerwoną. W 75. minucie Wojciech Myć podyktował rzut karny dla Lechii, a bramkę zdobył niezawodny Flavio Paixao.