Polska Piłka

Lotto Ekstraklasa: Festiwal pięknych bramek w Krakowie

W pierwszym spotkaniu w ramach 24. serii gier Lotto Ekstraklasy, Wisła Kraków poniosła porażkę u siebie z Pogonią Szczecin (2:3).

– Ten mecz jest bardzo istotny, ale poprzednie również takie były. Nie zmienia się nasze podejście ani cel – dążymy do zwycięstwa. Efekty tej rywalizacji były różne, różni byli też przeciwnicy, ale w kwestii naszego podejścia nic się nie zmienia. Jeśli chodzi o linię pomocy Pogoń jest bardzo silnym zespołem. Dla mnie osobiści Drygas prezentuje poziom reprezentacyjny i robi różnicę – powiedział przed spotkaniem Maciej Stolarczyk.

3 – tyle meczów z rzędu u siebie wygrała krakowska Wisła z Pogonią

Była ósma minuta, gdy Zvonimir Kożulj z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę. Goście od samego początku kontrolowali wydarzenia tego meczu. Już w 22. minucie Kamil Drygas poprowadził futbolówkę pod pole arne gospodarzy i zostawił ją Radosławowi Majewskiemu, który popisał się kapitalnym uderzenim pod poprzeczkę. Dziesięć minut później rezultat podwyższył Kamil Drygas, który skutecznie wykorzystał “jedenastkę”. Skrzydła “Białej Gwiazdy”, czyli Jakub Błaszczykowski oraz Sławomir Peszko miały napędzać ataki, lecz współpraca nie układa się dobrze. W 49. minucie było już po zawodach, ponieważ gwoździa do trumny wbił Iker Guarrotxena. Z pewnością Mateusz Lis mógł zacohwać się lepiej przy interwencji. Podopiecznych Macieja Stolarczyka było stać na dwie bramki w końcówce spotkania, którego autorem był Vullnet Basha, ale zabrakło czasy, aby doprowadzić do remisu.

03.03.2019, 24. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Widzów: 17 775

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:3 (0:2)

Vullnet Basha 86′, 89′ – Radosław Majewski 22′, Kamil Drygas 32′ (k), Iker Guarrotxena 49′

Wisła: Mateusz Lis – Matej Palcić (Łukasz Burliga 61′), Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak – Vullnet Basha, Patryk Plewka (Vukan Savicević 60′) – Jakub Błszczykowki, Kamil Wojtkowski, Sławomir Peszko – Marko Kolar (Krzysztof Drzazga 60′)

Pogoń: Łukasz Załuska – Jakub Bartkowski, Sebastian Walukiewicz, Malec, Ricardo Nunes – Kamil Drygas – Tomas Podstawski (Jarosław Fojut 90+7′), Radosław Majewski, Zvonimir Kożulj (Santeri Hostikka 87′), Iker Guarrotxena (Spas Delew 84′) – Adam Buksa

Żółte kartki: Łukasz Burliga, Marcin Wasilewski

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)