Liverpool wyszarpuje zwycięstwo z Leicester!

Liverpool

Liverpool w dramatycznych okolicznościach pokonał Leicester City 2:1 w meczu rozgrywanym w ramach 8 kolejki Premier League. Gole dla gospodarzy zdobyli Sadio Mane oraz James Milner (z karnego). W ekipie przyjezdnych natomiast na listę strzelców wpisał się James Maddison.

W pierwszej połowie obie drużyny, a przede wszystkim Liverpool trzeba przede wszystkim pochwalić za dobrą grę w defensywie oraz nieustępliwość. Niestety, w żaden sposób jednak nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe, bowiem te widzieliśmy dopiero tuż przed przerwą. Na wyróżnienie zasługuje Caglar Söyüncü, który znakomicie asekurował Bena Chilwella i nie dawał za bardzo rozwinąć skrzydeł Salahowi oraz Mane. Dopiero gdy Senegalczyk przesunął się bliżej lewej flanki, gdzie słabiej radził sobie Pereira, obrona Leicester skapitulowała. Prostopadłego podania Milnera nie przeciął Evans, co skrzętnie wykorzystał Mane, pomknął na bramkę i otworzył wynik spotkania.

Po zmianie stron widać było wyraźnie, że utracony przed przerwą gol wybił z rytmu podopiecznych Brendana Rodgersa. “The Reds” przejęli inicjatywę spychając swoich rywali do głębokiej defensywy w pełni kontrolując boiskowe wydarzenia. Dwukrotnie kapitalnymi paradami ratował swoich kolegów Kasper Schmeichel, ale “Lisom” w końcu udało się odpowiedzieć. W 80. minucie Ayoze Perez uruchomił w polu karnym Jamesa Maddisona, ten zgubił Van Dijka i mocnym strzałem wyrównał stan rywalizacji. Wydawało się, że rezultat utrzyma się już do końcowego gwizdka, jednakże chwila dekoncentracji w szeregach Leicester skutkowała podyktowaniem rzutu karnego dla Liverpoolu po faulu Albrightona na Mane. Jedenastkę na bramkę zamienił James Milner, a Anfield oszalało z radości.

“The Reds” pozostają niepokonani w lidze i utrzymują się na pozycji lidera. Leicester z kolei utrzymuje trzecią lokatę, ale należy zauważyć, że jeśli Arsenal i West Ham wygrają swoje mecze, to wyprzedzą ekipę z King Power Stadium o jedno oczko.