Mila strzela premierową bramkę po powrocie do Lechii! LIVE: Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk

Czas na kolejne derby Pomorza! Pogoń i Lechia sąsiadują ze sobą w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Do tego obydwie drużyny walczą o to, by na sam koniec fazy zasadniczej być w grupie mistrzowskiej i spokojnie myśleć o następnym sezonie. To wszystko powoduje, że porażka nie wchodzi w grę, a liczy się dla obydwóch drużyn dzisiaj jedynie zwycięstwo.

POGOŃ SZCZECIN – LECHIA GDAŃSK 0:1

19′ Sebastian Mila

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz, Sebastian Rudol, Hernani (Mateusz Matras 73′), Michał Koj (Łukasz Zwoliński 82′), Hubert Matynia, Adam Frączczak, Rafał Murawski, Maksymilian Rogalski. Takafumi Akahoshi (Karol Danielak 71′), Michał Janota, Marcin Robak

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk, Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki, Gerson, Jakub Wawrzyniak, Maciej Makuszewski (Mateusz Możdżeń 87′), Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes, Sebastian Mila (Daniel Łukasik 72′), Bruno Nazario (Piotr Grzelczak 90′), Antonio Colak.

Koniec meczu! Trzy punkty dopisujemy do konta Lechii Gdańsk!

90+3′ Zablokowany strzał Marcina Robaka.

90+2′ Żółta kartka dla Bruno Nazario. Po chwili za niego wchodzi Piotr Grzelczak.

90′ Cztery minuty doliczone.

89′ Vranjes prostopadle do Colaka, ale świetnie w ostatniej chwili interweniował Matynia i piłkę złapał Janukiewicz.

88′ Strzał z dystansu Matyni, ale  niecelny.

87′ Druga zmiana w Lechii. Mateusz Możdżeń za Macieja Makuszewskiego.

86′ Świetny strzał, ale niecelny Makuszewskiego!

85′ Ostatnia zmiana w Pogoni. Łukasz Zwoliński za Michała Koja.

83′ Najpierw strzał Makuszewskiego wybity przez obrońcę, a chwilę potem dobić chciał Łukasik, ale minimalnie niecelnie!

80′ Żółta kartka dla Janoty na Vranjesie.

78′ Druga żółta i w efekcie czerwona kartka dla Rogalskiego za faul na Nazario.

77′ Murawski sprytnie chciał dograć do Frączczaka z rzutu wolnego, ale ten nie zdołał dobiec do piłki.

74′ Świetna akcja Wojtkowiaka z Makuszewskim i ten odegrał do Wawrzyniaka, który został przyblokowany i nie miał okazji do oddania strzału.

73′ Kolejna zmiana w Pogoni. Mateusz Matras za Hernaniego.

72′ Zmiana w Lechii. Za Sebastiana Milę wchodzi Daniel Łukasik.

71′ Zmiana w Pogoni Karol Danielak za Takafumiego Akahoshiego.

70′ Świetna wrzutka z rzutu wolnego Mili i głową uderzył Colak, ale bardzo dobrze obronił Janukiewicz.

64′ Słaby strzał z dystansu Vranjesa.

62′ Strzał Matynii, ale piłka po rykoszecie trafia prosto w ręce Bąka.

60′ Znakomita akcja Pogoni! Robak piętą odegrał do Frączczaka, który zaskoczył Janickiego przekładając sobie piłkę na drugą nogę i uderzył… ale bardzo niecelnie. Było jednak niebezpiecznie!

57′ Strzał Rogalskiego mocno niecelny.

55′ Murawski świetnie wypatrzył Frączczaka, który dograł do Akahoshiego, a Japończyk strzela prosto w Bąka. Pierwsza, ładna, składna akcja Pogoni w tym meczu.

54′ Strzał Robaka, ale pewnie broni Bąk.

51′ Strzał Nazario z ostrego kąta mocno niecelny.

47′ Żółta kartka dla Koja za faul na Colaku.

46′ Od razu okazja dla Lechii, ale strzał Vranjesa przyblokowany.

46′ Zaczynamy drugą połowę.

W PRZERWIE: Statystyki po pierwszej połowie

45+2′ Koniec pierwszej połowy, zasłużone na razie prowadzenie Lechii.

45′ Dwie minuty doliczone.

42′ Żółta kartka dla Colaka za faul na Koju.

39′ Problem z ręką ma Wawrzyniak po pojedynku z Frączczakiem.

38′ Wyraźnie Pogoń sobie nie radzi. Często fauluje, by przerwać akcje rywali, a gdy sama próbuje skonstruować jakieś akcje to świetnie sobie radzi defensywa Lechii.

34′ Niecelny strzał Colaka.

32′ Żółta kartka dla Rogalskiego za faul na Vranjesie.

31′ Colak pada w polu karnym po zwarciu z Hernanim, ale sędzia pokazuje, by grać dalej.

31′ Strzał z rzutu wolnego z 22 metrów Mili, a piłka po rykoszecie ląduje w rękach Janukiewicza.

29′ Sfaulowany Nazario i żółta kartka dla Hernaniego.

26′ Wawrzyniak świetnie wypatrzył Nazario, który dograł w pole karne, ale niedokładnie do Colaka. Po chwili próbował poprawić to Wojtkowiak wrzutką, lecz piłkę złapał pewnie Janukiewicz.

22′ Murawski świetnie dograł w pole karne do Frączczaka, a ten odegrał głową do Robaka, który walcząc z Gersonem minął się z piłką.

21′ Strzał z dystansu Borysiuka, ale pewnie broni Janukiewicz.

19′ GOOOOOOOOOOOOL! SEBASTIAN MILA STRZELA NA 1:0! Wojtkowiak po złym wybiciu piłki Janukiewicza zgrał do Mili, a ten z zimną krwią wykończył akcję!

18′ Bąk będący pod presją dwukrotnie został zmuszony do wybicia piłki na trybuny po niedokładnych dograniach obrońców.

17′ Na spalonym Colak, który wychodził na dogodną pozycję do strzału.

11′ Koj sfaulował Makuszewskiego. Kolejny rzut wolny dla Lechii, strzał Vranjesa ale wyraźnie niecelny. Mimo to rzut rożny dla Lechii po rykoszecie. Mila wrzucił w pole karne, a Colak strzela, ale minimalnie niecelnie.

10′ Marcin Robak znalazł się w sytuacji podbramkowej, ale wcześniej był na spalonym.

9′ Dobry drybling Colaka, który minął Koja, ale kolejny obrońca wybił już piłkę.

5′ Janota sfaulował Makuszewskiego.  Dośrodkowanie Mili w pole karne, a Wojtkowiak strzelił, lecz Janukiewicz pewnie złapał piłkę.

4′ Wrzutka w pole karne Mili i niecelny strzał głową Colaka.

1′ Pierwsza akcja i strzał Matyni, wybity przez jednego z obrońców Lechii.

0′ Zaczyna Pogoń!

0′ Hymn Portowców!

0′ Piłkarze wychodzą na boisko!

0′ Sędzią spotkania będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec

0′ W Lechii tym razem Antonio Colak w pierwszym składzie zamiast Kevina Friesenblichlera.

0′ Warto zwrócić uwagę na brak w składzie Pogoni pauzującego za kartki Golli. Ciekawe jak linią obrony będzie dowodził Hernani u boku którego zagra młodzież.

0′ Statystyki przed meczem. Lechia na wyjeździe ostatnio nie potrafi wygrać, ale za to Pogoń walczy,  by przerwać passę meczów bez wygranej.