Relacje

[ZAPIS LIVE] Hit już drugiego dnia mundialu, Portugalia gra z Hiszpanią

21:55 Co za mecz w Soczi, co za widowisko, więcej o tym spotkaniu przeczytacie tutaj, a ja tym czasem dziękuję za czytanie relacji, Michał Kozłowski.

90+5′ Koniec! Podział punktów między Hiszpanią, a Portugalią!

90+2‘ Teraz z kolei stłumiona Hiszpania, akcja za akcją ze strony Portugalii.

90′ To jest jak na razie solidna aspiracja do meczu całych mistrzostw. Zdecydowana rekompensata za dwa wcześniejsze spotkania.

89′ Ależ cudne uderzenie z rzutu wolnego, David de Gea był bez szans.

88′ GOOOOOOOOOOOOOOL, 3:3! CRISTIANO ROOOOONALDO!

85‘ Stłumiona Portugalia przez te ostatnie kilka minut, ale właśnie zaczęła się 85 minuta. Od tej pory padało jak dotąd najwięcej bramek na tych Mistrzostwach. Więc może…

82′ Taka tam nic nie warta ciekawostka od Opty.

80′ Ostatnia zmiana podopiecznych Fernando Santosa, w miejsce Guedesa na placu gry melduje się Andre Silva.

79‘ Groźna szansa Portugalczyków, ucierpiał przy tym David De Gea, chwila przerwy w grze.

77′ Schodzi z boiska Diego Costa, strzelec dwóch goli, w jego miejsce Iago Aspas.

76′ Ricardo Quaresma próbował zaskoczyć De Geę strzałem z fałsza, ale piłka poszybowała nad bramką.

72′ Teraz z kolei w natarciu Portugalczycy, na razie bezskutecznie.

71′ Świetna akcja La Furia Roja, jednak Diego Costa nieczysto trafił w piłkę po zagraniu Davida Silvy.

69‘ Kolejna zmiana w Portugalii, schodzi Bernardo Silva, w jego miejsce Ricardo Quaresma. Zmiana też u prowadzących, Andresa Iniestę zastąpił Thiago.

68′ Pierwsza zmiana w tym meczu, schodzi Bruno Fernandes, w jego miejsce Joao Mario.

64‘ A tak wyglądała bramka na 3:2. Ręce same składają się do oklasków.

63′ Faulowany Isco przy próbie wyprowadzenia kontrataku.

61′ Kiks Cristiano Ronaldo. Myślę, że warte odnotowania, bo to za często się nie zdarza

60′ Nie ma czasu pisać nic innego, bo cokolwiek nie napiszę, to zaraz pada bramka. Ależ kozackie spotkanie.

59′ Odkupił swoje winy Nacho z pierwszej bramki tym świetnym strzałem z woleja. Piłka odbiła się od dwóch słupków i wpadła do bramki, 3:2!

58′ NACHOOOOOOOOO! 3:2! CO SIĘ WYPRAWIA W SOCZI!

56‘ Wrzutka Iniesty do Busquetsa, ten zgrywa do Diego Costy i mamy remis.

55′ MAMY REMIS! Diego Costa po raz drugi!

53‘ Faulowany w środku pola Andres Iniesta, zaczną Hiszpanie od rzutu wolnego.

48′ Dużo chaosu na początku tej II połowy.

46′ Wznowili.

21:00 Za moment zaczynamy drugą połowę, miejmy nadzieję, że będzie równie dobra co pierwsza, a może i nawet lepsza. Przypomnijmy, po 45 minutach jest 2:1 dla Portugalii.

45+2′ Koniec I połowy, wracamy za 15 minut.

45+1′ Błąd Davida De Gei, nie wyłapał strzału od Ronaldo i piłka przetoczyła się do bramki. Hiszpanie będą schodzić do szatni przegrywając.

45′ CRISTIANOOOOO PO RAZ DRUGI! 2:1!

44′ Dobra wrzutka Cedrica na Cristiano Ronaldo, ale piłka wybita przez Ramosa.

43′ Strzał Isco z dystansu obroniony przez Rui Patricio.

42‘ Przez ostatnie kilka minut spotkanie toczy się w środku pola, obie drużyny chcą utrzymać ten remis do przerwy.

38′ Będzie rzut rożny dla podopiecznych Fernando Hierro.

35′ Ajj, kolejna świetna akcja Hiszpanów, która powinna zakończyć się golem! Niecelnie uderzał Andres Iniesta.

34‘ Bardzo przyjemnie się jak dotąd ogląda to spotkanie. Mogę was zapewnić, że padną tu jeszcze bramki.

31‘ Fakt, nie opinia.

28‘ Rzut wolny dla Hiszpanii z dogodnej pozycji. Taki mecz do relacjonowania to mi się podoba.

27′ POPRZECZKA! Co się dzieje w tym meczu, Isco mógł wyprowadzić Hiszpanów na prowadzenie.

26′ Mamy gola, jest remis! Ale jak dla mnie Hiszpan faulował Pepe, będzie na pewno kontrowersja.

25′ Jeszcze nic nie wiadomo, będzie VAR użyty… Rzekomo Diego Costa faulował Pepe.

24′ REEEEMIS! Diego Costa!

22′ Co się dzieje, teraz z kolei Portugalia mogła wyjść na dwubramkowe prowadzenie! Kapitalna kontra podopiecznych Fernando Santosa zepsuta przez Goncalo Guedesa.

21′ Świetna okazja na wyrównanie zaprzepaszczona przez Davida Silvę! Będzie tylko korner.

20‘ Rewelacyjnie gra póki co Portugalia, świetnie zawęża środek pola, stosuje wysoki pressing, a przy tym odpowiednie umie utrzymać piłkę.

18′ Piekielnie mocne uderzenie Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego prosto na głowę Busquetsa. To musiało boleć…

17′ Żółta kartka dla Sergio Busquetsa.

15′ Cristiano strzelając dziś gola dołączył też do grona zacnych osób, które dokonały tej sztuki na czterech różnych mundialach.

12′ Fajny, żywy mecz póki co, na pewno Hiszpanie łatwo skóry nie oddadzą.

9′ Pierwszy strzał Hiszpanów na bramkę Rui Patricio, niecelnie David Silva

7′ Hiszpanie w szoku, muszą się szybko otrząsnąć, bo Portugalczycy nie przestają atakować.

5′ Wysoko postawiła poprzeczkę Portugalia już od samego początku, szykuje się prawdopodobnie najciekawszy mecz na Mistrzostwach jak dotąd.

4′ GOOOOOL, RONALDO! Mówią, że faulowany nie powinien podchodzić do jedenastki, a on na przekór powiedzeniu podszedł i huknął na 1:0.

3′ RZUT KARNY! Pada Ronaldo w polu karnym, faulował Nacho.

2′ Starają się od początku wysoki pressing narzucić Portugalczycy.

1′ Grają!

19:56 Hymny już odśpiewane, za moment zaczynamy.

19:50 Fernando Hierro w tym spotkaniu poprowadzi swój zespół po raz pierwszy. Tak, na meczu mundialowym. Ostatnio zwolniony został Julen Lopetegui, w związku z ogłoszeniem transferu do Realu, przez co na dwa dni przed mistrzostwami Hiszpański Związek Piłki Nożnej musiał szukać nowego trenera. Jak to wpłynie na grę piłkarzy? Przekonamy się już za moment!

19:30 Składy:

Nie ukrywajmy, ten mundial nas na razie nie zachwyca. No ale (z całym szacunkiem) czego oczekiwać od spotkań typu Maroko-Iran. Jednak za parę chwil będziemy świadkami meczu kolejki. Hiszpania, zwycięzca mistrzostw z 2010 roku podejmie Portugalię, tryumfatora EURO 2016. Po prostu niemożliwe jest, żeby ten mecz nas nie zachwycił. Na relację live z tego widowiska zaprasza Michał Kozłowski.