LIVE! Ekstraklasa: Legia Warszawa– Wisła Kraków

9.08.2015, godz.18.00, Ekstraklasa, 4. kolejka: Legia Warszawa – Wisła Kraków 1:1

1:0 Dominik Furman (44′)

1:1 Ronald Guerrier (64′)

Żółte kartki: Guzmics (42′), Rzeźniczak (57′), Kuciak (64′), Burliga (68′),  Jankowski (80′), Makowski (89′)

Legia Warszawa: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski – Furman, Pazdan – Guilherme, Duda (85′ Prijović), Kucharczyk – Nikolić

Wisła Kraków: Cierzniak – Burliga, Guzmics, Głowacki, Jović – Mączyński, Uryga, Crivellaro (67′ Jankowski), Guerrier, Boguski (90+3′ Cywka) – Brożek ( 71′ Popović)

Po meczu:

90+5′: Dziękuję Państwu za uwagę. Mecz Legii z Wisłą dostarczył wiele piłkarskich emocji.
Już dziś zachęcam do śledzenia naszych relacji z polskich boisk.

90+5′: Legia ciągle próbowała, jednak obrona Wisły skutecznie zablokowała dostęp do bramki w ostatnich minutach.
Klasyk na remis!

90+3′: Zmiana. Cywka w miejsce Boguskiego.

90+1′: Nikolić znów bliski gola, lecz jego strzał minimalnie obok bramki!

90′:  4 minuty doliczone.

89′:Dużo ma pracy dzisiaj Daniel Stefański, żółtą kartkę obejrzał przed momentem Makowski

87′:Niebezpieczna centra Guerriera z lewego skrzydła, zagrania nie potrafili wybić obrońcy Legii, ale na ich szczęście też nikt w koszulce Wisły nie zamknął sytuacji.

85′: Zapowiadana zmiana. Prijović już na murawie, a został z niej zdjęty Duda.

83′: Prijović za moment powinien pojawić się na placu gry.

80′:Żółta kartka dla Macieja Jankowskiego.

79′: Za chwilę najprawdopodobniej zobaczymy zmianę przeprowadzoną przez trenera Berga.

77′: Nie ma dzisiaj szczęścia Nikolić! Duda genialnie obsłużył swojego klubowego partnera, lecz uderzenie Węgra z głębi fenomenalnie wybronił Cierzniak.

75′: Gospodarzom mocno zależy na objęciu ponownego prowadzenia, jednak obrona Wisły nieźle wyjaśnia sytuację pod swoją bramką.

73′: Broź miał sposobność do dobrego zagrania w kierunku Nikolicia, ale w ostatniej chwili został skutecznie zablokowany.

71′: .Druga roszada w Wiśle Kraków. Popović w miejsce Brożka.

68′: Kolejny gracz gości ukarany żółtym kartonikiem, tym razem nim został Łukasz Burliga.

67′: Zmiana w składzie Wisły Kraków. Maciej Jankowski zastąpił na placu gry Crivellaro.

64′: Ronald Guerrier wykorzystał błąd defensywnego bloku Legii i kąśliwym uderzeniem pokonał świetnie dysponowanego Kuciaka.

63′: Nikolić po raz kolejny spróbował szczęścia z dalszej odległości, ale tak jak w poprzednich przypadkach do pełnego zadowolenia troszeczkę zabrakło.

60′: Ponad 26 tysięcy widzów ogląda dziś widowisko na Pepsi Arena.

58′: Dusan Kuciak lepszy od Boguskiego! Słowacki goalkeeper znakomicie wybronił strzał wiślaka w prawy róg bramki!

57′: Rzeźniczak zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym! Jedenastka dla gości. Żółta kartka dla obrońcy

53′: Łukasz Broź w nieprzepisowo zatrzymany przez Burligę. Przewinienie miało miejsce na lewym sektorze

52′: Kucharczyk zmarnował kapitalną szansę, którą stworzył mu Nikolić, skrzydłowy Legii spudłował z bliskiej odległości niemal na pustą bramkę! Piłka po jego dotknięciu trafiła w słupek.

50′: Bardzo dobre zachowanie bloku defensywnego drużyny Henninga Berga, jego ustawienie uniemożliwiło graczom z Krakowa stworzyć zagrożenie.

49′: Niemrawy początek drugiej odsłony. Niektórzy zawodnicy już wystartowali z rozgrzewką.

46′: Druga połowa! W przerwie nie dokonano żadnych roszad w składach.

W przerwie:

45+3′: Koniec I części gry

45′: 120 sekund dłużej potrwa I odsłona.

44′:  Przepiękny strzał Furmana z kilkudziesięciu metrów, uderzona futbolówka po drodze jeszcze otarła się o Głowackiego i zaskoczyła Cierzniaka.

42′: Guzmics trafił do notesu Daniela Stefańskiego. Powód – zbyt agresywna walka o piłkę.

39′: Guilherme marnuje składną akcję swojej ekipy, uderzenie zawodnika gospodarzy w bezpiecznej odległości od celu.

37′: Pojedynek powietrzny Rzeźniczaka z Guerrierem. Na całe szczęście żaden z nich nie ucierpiał w tym starciu.

34′: Wisła Kraków mogła wykorzystać gapiostwo Guilherme, na szczęście dla pomocnika defensywa w odpowiedni moment zablokowała Pawła Brożka.

32′: Crivellaro postanowił zaskoczyć Kuciaka uderzeniem z głębi 16-ki, lecz strzał nie miał prawa w żaden sposób napsuć krwi Słowakowi.

30′: Energiczny fragment gry! Akcje przenoszą się od jednego pola karnego do drugiego.

26′: Boguski starał się uruchomić podaniem Jovicia, ale chyba obaj panowie mieli inne koncepcje na rozwiązanie akcji.

27′: Nikolić przegrał z defensywą Białej Gwiazdy, sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną napastnika.

24′: Arbiter główny zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

22′: Nieudany strzał Dominika Furmana z rzutu wolnego, piłka po jego kopnięciu minęła światło bramki. Od własnej strefy zacznie Cierzniak.

21′: Fenomenalna próba Nikolicia z dalszej odległości, futbolówkę z ogromnym trudem nad poprzeczkę przeniósł Cierzniak.

19′: Zamieszanie pod bramką Cierzniaka, zawodnicy obu ekip mocno walczyli o pozycje. Arbiter nakazał wznowić grę bramkarzowi Wisły Kraków.

18′: Guilherme próbował przedrzeć się prawą stroną, lecz został w ostatniej chwili nieczysto powstrzymany przez gracza przeciwników.

15′: Kucharczyk nieźle wypatrzył Nikolicia w 16-ce Wisły, ale snajper gospodarzy przegrał pojedynek indywidualny z Guzmicsem.

12′: Nikolić padł w polu karnym Wisły po interwencji Cierzniaka, arbiter pozostał jednak głuchy na reklamacje Legionistów.

10′: Jakub Rzeźniczak w sposób bezpardonowo zaatakowany przez Crivellaro. Sędzia postanowił nie karać piłkarza żółtą kartką.

7′: Wisła Kraków w natarciu! Obrona Legii jak na razie nie pozostaje większych złudzeń rywalom.

5′: Bardzo dobra interwencja Kuciaka po uderzeniu Crivellaro z dystansu, słowacki bramkarz wybił piłkę na rożny.

3′: Groźny strzał Guerriera z niebezpiecznej strefy, ale obronie Legii udało się wyjaśnić sytuację.

1′: Zaczynamy!

Przed meczem: Obsada ławki rezerwowej Legii: Malarz, Bereszyński, Makowski, Bartczak, Pablo Dyego, Saganowski, Prijovi

Przed meczem: Tak z kolei przedstawia się rezerwa Wisły Kraków:  Zając, Cywka, Kujawa, Żemło, Popović, Jankowski, Marszalik