LIVE: The Reds w dziesiątkę, ale walczył do końca. Liverpool – Manchester United 1:2

Dwa najbardziej utytułowane kluby w Anglii są obok siebie w tabeli i walczą o miejsce w TOP4 dające grę w Lidze Mistrzów. Gospodarze są na piątej, a goście na czwartej pozycji i dzielą ich tylko dwa punkty. Dlatego dzisiaj na Anfield zarówno dla Liverpoolu jak i Manchesteru nie wchodzi w grę remis, czy porażka. Liczy się tylko wygrana. To zapowiada genialne widowisko w te niedzielne popołudnie.

LIVERPOOL FC – MANCHESTER UNITED 1:2

14′ 59′ Juan Mata

69′ Sturridge

Liverpool FC: Simon Mignolet, Alberto Moreno (Mario Balotelli 65′) , Martin Skrtel, Mamadou Sakho, Joe Allen, Adam Lallana (Steven Gerrard 46), Emre Can , Philippe Coutinho, Raheem Sterling, Daniel Sturridge

Manchester United: David De Gea, Antonio Valencia, Phil Jones, Chris Smalling, Daley Blind (Marcos Rojo 94′), Michael Carrick, Ander Herrera (Radamel Falcao 82′), Juan Mata, Marouane Fellaini, Ashley Young (Angel Di Maria 55′), Wayne Rooney

Manchester United wygrywa na Anfield i powiększa swoją przewagę nad Liverpoolem. Czy to był mecz decydujący o tym kto zagra w Lidze Mistrzów w następnym sezonie? Na razie dziękujemy, a za półtorej godziny zapraszamy do Poznania, gdzie w polskim klasyku Lech zagra z Legią.

KONIEC MECZU! Zagotowało się jeszcze między Skrtelem, a De Gei po ich zwarciu.

94′ Rojo zmienia Blinda.

94′ Mignolet broni karnego!

93′ Can fauluje w swoim polu karnym Blinda! Rzut karny!

90′ Cztery minuty doliczone.

87′ Coraz bliżej trzy punkty dla United, niewiele zapowiada, by doszło jeszcze do zmiany wyniku.

82′ Druga zmiana w United. Radamel Falcao zmienia Andera Herrerę.

79′ Szarpanina Balotelliego ze Smallingiem.  Nawet kibice zaczęli trzymać Mario, by nie został sprowokowany.

73′ Mignolet ucierpiał w starciu z Rooney’em ale odbyło się bez kartki dla Anglika, a Belg kontynuuje grę.

70′ Duży błąd przy bramce De Gei, który pozwolił na wpakowanie piłki do siatki przy krótkim słupku.

69′ Sturridge na 1:2!

Jest gol kontaktowy!

67’I od razu żółta kartka dla Balotelliego na faul na Jonesie.

65′ Mario Balotelli zmienia Alberto Moreno.

63′ Brendan Rodgers zapewne chciałby by skończono ten mecz. Liverpool gra w dziesiątkę i przegrywa dwoma bramkami. Czy może być gorzej dla The Reds?

59′ GOOOOOOOOOL! MATA NA 2:0! Świetny strzał z nożyc!

57′ Di Maria złapał piłkę jeszcze na boisku, bo myślał zapewne, że już jest aut, ale tak nie było.

56′ Żółta kartka dla Phila Jonesa, choć za faul na Hendersonie mogła być czerwona…

55′ Za utykającego Ashley’a Younga wchodzi Angel Di Maria.

54′ Strzał z dystansu Coutinho, ale nieco zabrakło do bramki!

50′ Za to zagranie Steven dostał czerwień…

47′ Herrera dostał też żółtą kartkę.

47′ Ledwo Gerrard wszedł na boisko, a już wyleciał z niego… niesamowite.

46′ CZERWONA KARTKA DLA GERRARDA NA FAUL NA HERRERZE!

46′ Wracamy na Anfield. Zmiana w Liverpoolu, Steven Gerrard na boisku, który zmienia jednak Lallanę.

PRZERWA Koniec pierwszej połowy. Liverpool obudził się pod koniec, ale United na razie z wyraźną przewagą i zasłużenie prowadzą.

45+2′ Świetny strzał Carricka z 30 metrów, ale broni Mignolet.

45′ Dwie minuty doliczone.

43′ To był pierwszy gol Maty w roku 2015.

37′ Jones dwukrotnie zablokował strzały najpierw Lallany, a potem Hendersona.

35′ Ależ okazja dla Lallany! Henderson świetnie wrzucił do Sturridge’a, który odegrał z pierwszej piłki do Lallany, a ten strzelił tuż obok słupka De Gei!

30′ Takie sławy na trybunach Anfield.

27′ Wrzutka z rzutu rożnego Juana Maty, a Phil Jones sprytnie próbował pokonać Mignoleta strzałem piętką, ale piłka ponad bramką.

23′ Lallana zostaje w grze, odbyło się bez zmiany.

21′ Ostre starcie Lallany i Jonesa. Odbyło się jednak bez kartek choć Lallana leży na boisku i rozgrzewa się w razie czego Steven Gerrard.

17′ Uderzenie z woleja Sturridge’a z ostrego kąta, ale niecelne.

14′ GOOOOOOOOOOOOL! Fenomenalne podanie Herrery do Maty i ten strzela bramkę!

11′ Fellaini wygrał pojedynek główkowy w polu karnym rywali, ale Mata nie zdołał dojść do piłki będąc blokowanym przez Sakho.

8′ Dwa błędy Moreno, który najpierw źle wyprowadził akcję i piłka wpadła pod nogi Juana Maty, a chwilę potem Hiszpan został sfaulowany. Rzut wolny ok. 40 metrów od bramki zakończony wybiciem piłki przez obrońców Liverpoolu.

4′ Pierwsza okazja bramkowa. Lallana wpadł w pole karne mijając jednego z obrońców United, ale De Gea w ostatniej chwili wyłapał piłkę.

1′ Martin Atkinson rozpoczyna ten mecz!

Przed meczem: You’ll never walk alone brzmi już na Anfield! Zaraz zaczynamy!