Niedzielny maraton piłkarski kończymy na meczu na który czekał cały świat: FC Barcelona kontra Real Madryt. Przed 230. klasykiem Katalończycy są liderem w tabeli Primera Division, ale z przewagą tylko jednego punktu nad Galaktycznymi. W ostatnim czasie to bardziej Barcelona imponuje formą niż Real, który między innymi przez remis z Villareal i porażkę z Bilbao spadli z pozycji lidera. Mimo to ten mecz jak zawsze zapowiada się znakomicie!

FC Barcelona – Real Madryt 2:1

Mathieu 19′

Cristiano Ronaldo 31′

Luis Suarez 56′

FC Barcelona: Claudio Bravo, Dani Alves, Gerard Pique, Jeremy Mathieu, Jordi Alba, Javier Mascherano, Ivan Rakitić (Sergio Busquets 75′), Andres Iniesta (Xavi 80′), Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar

Real Madryt: Iker Casillas, Daniel Carvajal, Pepe (Raphael Varane 73′), Sergio Ramos, Marcelo, Toni Kroos, Luka Modrić (Lucas Silva 88′), Isco (Jese Rodriguez 80′), Gareth Bale, Karim Benzema, Cristiano Ronaldo

KONIEC MECZU! Barcelona wygrywa 2:1! Dziękujemy za ten maraton. Oby było więcej takich piłkarskich niedziel! Dobranoc 🙂

90′ Trzy minuty doliczone.

88′ Lucas Silva wchodzi za Modricia.

87′ Niecelny strzał Suareza.

85′ Casillas świetnie broni strzał Alby!

80′ Xavi zmienia Iniestę, a Jese Rodriguez wchodzi za Isco.

78′ Bravo broni strzał groźny Benzemy!

75′ Sergio Busquets zmienia Ivana Rakiticia.

74′  Barcelona mogła już ustawić sobie wynik. Najpierw Messi, a chwilę później Neymar oddali strzały niecelne.

73′ Raphael Varane zmienia Pepe

71′ Jest i jedenasta żółta kartka, tym razem dla Alvesa.

70′ Dziesięć żółtych kartek pokazał do tej pory sędzia Lahoz dla piłkarzy obydwóch drużyn.

67′ Znakomity rajd Neymara, ale strzał już niecelny!

66′ Carvajal w ostatniej chwili zatrzymał Neymara, ale sędzia nie pokazał kartki. Ba nie ma nawet faulu. Ale chyba słusznie.

65′ Żółta kartka dla Iniesty za faul na Carvajalu.

63′ Żółta kartka dla Isco.

61′ Zagotowało się na boisku. Żółta kartka dla Mascherano za faul taktyczny.

59′ Strzał z główki Ronaldo ponad poprzeczkę.

56′ Luis Suarez strzela na 2:1!

53′ Ramos najpierw pewnie wybił zagranie Messiego z rzutu wolnego, a chwilę potem dośrodkowanie Rakiticia z rzutu rożnego.

52′ Żółta kartka dla Modricia za faul na Messim dość blisko swojego pola karnego.

49′ Świetnie broni Bravo strzał z bliska Benzemy!

48′ Żółta kartka Carvajala za faul na Neymarze.

45′ Zaczynamy drugą połowę.

PRZERWA. Jak na razie remis, choć w końcówce zaczął przyciskać Real. Czekamy na drugą połowę.

44′ Coraz bardziej naciera Real, po rzucie rożnym uderzył Bale, ale minimalnie niecelnie.

43′ Świetny strzał z dystansu Ronaldo, ale broni Bravo!

42′ Duże kontrowersje po odgwizdaniu spalonego przez sędziego przy trafieniu Bale’a, ale arbiter chyba miał rację.

37′ Żółta kartka dla Ronaldo za symulacje faulu i “żółtko” też dla Alby za dyskusje.

34′ Strzał z dystansu Modricia obok bramki Bravo.

33′ Neymar najpierw starł się z Balem, potem z Kroosem. Sędzia zmuszony do uspokojenia piłkarzy.

31′ GOOOOOOOL! Cristiano Ronaldo! Niewykorzystane sytuacje się mszczą!

30′ Neymar jakby kompletnie zaskoczony tym, że po zagraniu Suareza doszedł do piłki i nie był na spalonym. Strzelił prosto w bramkarza.

29′ Suarez ponownie pada, tym razem po tym jak został popchnięty przez Isco. Sędzia puszcza jednak grę.

28′ Żółta kartka dla Suareza za faul na Pepe.

25′ Zablokowany strzał Marcelo przez Mathieu. 21′ Żółta kartka dla Pepe po faulu na Suarezie.

21′ To drugi gol Mathieu dla Barcelony w tym sezonie.

19′ Mathieu strzela na 1:0 po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Messiego!

13′ Strzał głową ponad poprzeczkę Sergio Ramosa.

12′ Ronaldo z woleja z ostrego kąta strzela w poprzeczkę!

8′ Niecelny strzał Benzemy.

7′ Carvajal dobrze przyblokował w swoim polu karnym Neymara i nie dopuścił do oddania strzału.

2′ Iniesta w ostatniej chwili zdołał zgrać do Rakiticia, ale piłkę na rzut rożny wybił obrońca.

1′ Pierwszy rajd Ronaldo, ale zatrzymany. Duże gwizdy towarzyszyły akcji Portugalczyka.

0′ Rozpoczynamy El Clasico!

PRZED MECZEM Mateu Lahoz sędzią spotkania.

PRZED MECZEM Znakomita oprawa na Camp Nou!

PRZED MECZEM Hymn Barcelony wita piłkarzy obydwóch drużyn.

PRZED MECZEM Witajcie na Camp Nou, 230. odcinek Gran Derbi już za chwilę się zacznie! Piłkarze wychodzą już w szatni i za chwilę wychodzą na boisko. Na razie serdeczne przywitanie Casillasa z Xavim i Pique z Ramosem.