Polska Piłka

Remis Polaków na zakończenie rywalizacji w Lidze Narodów

Biało-czerwoni zremisowali na wyjeździe z Portugalią (1:1), dzięki czemu będą losowani z pierwszego koszyka do eliminacji mistrzostw europy 2020. Już wcześniej Polacy pożegnali się z dywizją A Ligi Narodów.

Bez Roberta Lewandowskiego przystąpili biało-czerwoni do potyczki z Portugalczykami. W przegranym czwartkowym spotkaniu z Czechami napastnik Bayernu Monachium pogłębił uraz kolana i udał się do klubu, by wyleczyć kontuzję przed kolejką ligową.

Od dłuższego czasu los nas nie oszczędza, zwłaszcza jeśli chodzi o kontuzje obrońców. Jeszcze ani razu nie zagraliśmy w optymalnym ustawieniu. Teraz zagramy z mistrzami Europy i to jeszcze bez Roberta Lewandowskiego, naszej największej gwiazdy, która strzelała dla kadry najważniejsze gole w eliminacjach. Trzeba pokazać klasę, jakość w trudnym momencie – podkreślił na przedmeczowej konferencji Jerzy Brzęczek. Selekcjoner kadry wciąż liczy na przełamanie, bowiem w pięciu starciach zanotował dwa remisy oraz poniósł trzy porażki.

Biało-czerwoni odważnie wyszli na gospodarzy i pokazali ogromne zaangażowanie, którego brakowało w ostatnich meczach. Sporo z przodu zamieszania sprawiał Przemysław Frankowski, który pokazuje, że kadra narodowa, to nie są za wysokie progi. Przez długi czas gra toczyła w środkowej strefie boiska. Dopiero w 34. minucie Renato Sanches dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Andre Silvy, a ten wpakował futbolówkę do siatki. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego, Tomasz Kędziora uderzył piłkę głową, ale ta odbiła się od poprzeczki.

Po zmianie stron Polacy pokazali charakter, którego brakowało i odwrócili losy meczu. W 63. minucie na czystą pozycję wychodził Arkadiusz Milik, lecz został sfaulowany w polu karnym, a sędzie podyktował “jedenastkę”. Obrońca dodatkowo otrzymał czerwoną kartkę, choć była to kontrowersyjna decyzja. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pewnie umieścił piłkę w siatce. Do końca już obie ekipy nie były wstanie zmienić rezultatu i należy uznać, iż remis jest zasłużony.